אשתו של מח"ט גולני שנפצע לחדשות 2 Online: "אני דואגת אבל הוא אמיץ"

אשתו של מפקד חטיבת גולני אל"מ רסאן עליאן, שנפצע קל במהלך פעילות בעזה, אמרה כי היא דואגת לבעלה מאוד, אך יודעת שהוא אמיץ. "הבן שלי שאל אותי למה הוא נכנס לעזה", סיפרה שירין עליאן. "אמרתי לו שהוא צריך לשמש דוגמא". אביו: "הכי חשוב שהוא בריא"

"דואגת לו". אל"מ עליאן (דובר צה"ל)

"הוא התקשר בעשרה ל-08:00, אמר שהוא נפצע קל ושלא נדאג" - כך סיפרה לחדשות 2 Online, שירין עליאן, אישתו של מפקד חטיבת גולני, אלוף-משנה רסאן עליאן, שנפצע קל במהלך פעילות ברצועת עזה. עליאן, שעובדת כמורה לשפה העברית בבית ספר בשפרעם עיר מגוריה, סיפרה רק לבנה הבכור בן ה-10 על מה שאירע. לזוג שלושה ילדים - שניים מהם בני 6 ו-4.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני כמובן בתוך תוכי דואגת לא רק לרסאן אלא גם כל החיילים והמפקדים. אם הוא לא חושש, אני לא חוששת - הוא אמיץ. אני חסכתי משאלות כי ידעתי שזה לא הזמן", הוסיפה.

לדבריה, הוא לא אמר לה שהוא נכנס לתוך עזה אך הרגישה בתוכה שזה מה שקורה. "הבן שלי הגיב בשתיקה אחרי שסיפרתי לו, ואז אחרי רבע שעה הוא שאל אותי 'למה הוא נכנס לעזה?', אמרתי לו שהוא צריך להוות דוגמא אישית לחיילים ולמפקדים שלו. אני רק מתפללת לשלום כולם".

אביו של רסאן, נאיף, אמר לחדשות 2 Online כי בנו לא סיפר לו איך נפצע: "הוא אמרי לי שהוא חוזר לאיפה שהוא צריך - לצבא ולחיילים שלו. אני לא שאלתי אותו איך הוא נפצע ומה שמעניין אותי זה שהוא בריא ויחזור לשגרה - אנו מקווים כי כולם יחזרו בשלום".

אחיו של מח"ט גולני, סגן-אלוף בגבעתי שנמצא במחלקה בה מאושפז אחיו סיפר לחדשות 2 Online: "אחי בסדר, הוא יחזור עוד מעט לשדה הקרב ולא ישאיר את לוחמיו לבד. יש לא מעט חיילים פצועים מאושפזים ליד המחלקה שלו".

לוחמים על גבול הרצועה (רויטרס)

המפקד שעשה היסטוריה בעדה

בחודש אוקטובר 2013, רשם עליאן היסטוריה, כשהרמטכ"ל בני גנץ החליט למנותו למפקד החטיבה החומה - מה שהפך אותו למפקד גולני הדרוזי הראשון.

אל"מ עליאן פיקד בעבר על גדוד דוכיפת ושירת גם כסגן מפקד חטיבת גולני וכן גדל בחטיבה. בשנים 2008-2009 שימש כמג"ד גדס"ר גולני. ב-2009 מונה למפקד חטיבת המילואים אלכסנדרוני ושירת גם כמח"ט מנשה. כמו כן שירת כסמח"ט החטיבה הדרומית בעזה. עליאן לחם במלחמת לבנון השנייה כסגן מפקד חטיבת גולני ואף נפצע במהלך המלחמה.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv