עמודי הפייסבוק שריגשו את כולנו: "אין לי קשר למשפחה, אבל הוא כמו אח"

חמישה עמודי פייסבוק לזכר חמשת החיילים שנהרגו הוקמו בימים האחרונים, כולם על ידי אנשים שלא הכירו אותם כלל ורק רצו להנציחם. "אני לא מחפש לייקים, אלא רק זיכרון", סיפר אחד ממנהלי העמודים. הם מנסים ליצור קשר עם המשפחות ולהעביר להם את השליטה בדף. שוחחנו עם כולם

הדף לזכרו של איתן ברק

חמישה חיילי צה"ל נהרגו בפעילות מבצעית מאז שהוחלט בממשלה על כניסה קרקעית לרצועה. מיד לאחר מותם הוקמו להם עמודי זיכרון בפייסבוק עם אלפי לייקים, כולם על ידי אנשים שדווקא לא מכירים אותם, אך היה חשוב להם להנציח את זכרם ולכבדם. העמודים הוקמו תוך זמן קצר מההודעה הקשה, ומפעיליהם מעדכנים כל העת פרטים, תמונות וכתבות על החיילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העמודים שהוקמו הם לזכר: קצין המילואים אמוץ גרינברג, איתן ברק, אדר ברסנו, בר רהב ובניה רובל. מפעילי עמודים עמם שוחחנו מבהירים כי אין להם קשר למשפחה, אך לא הצליחו להישאר אדישים לאסון שפקד את ישראל - ושהם חשים רגשות של אחווה וסולידריות לאומית - שאילצה אותם לעשות מעשה.

העמוד לזכר אדר ברסנו

"פתחתי את הדף הזה כדי להנציח את מותו של אמוץ גרינברג, ואני עושה מאמצים למצוא את משפחתו ולהעביר להם את הדף", סיפר מנהל הדף לזכרו של אמוץ גרינברג. "אני לא עושה את זה בשביל לייקים אלא רק כדי שלא יישכחו אותו - שתמיד יידעו שהוא מת בשביל מדינת ישראל".

גם מפעיל הדף לזכרו של אדר ברסנו, שנהרג גם הוא בפיגוע החדירה אתמול, הבהיר כי הדף "הוקם ברגע שהותר לפרסום הידיעה הנוראית - אין לי שום קשר לחייל. הדף קם רק כדי להנציח את שמו של אדר ברסנו".

מנהל הדף של בר רהב הקים אותו לפנות בוקר: "רציתי לחזק את המודעות על נפילתו ובכך לתרום לו כבוד, ואין לי קשר אליו".

מנהל הדף לזכרו של איתן ברק הקים אותו רק שעות בודדות לאחר הודעת הפטירה. "אחרי שראיתי את התגובות של עם רציתי שהם יתרכזו למקום אחד ולכן הקמתי את זה", הוא מסביר לחדשות 2 Online. "אם יגיע אלי מישהו מהמשפחה או החברים וירצה לנהל את זה אני אתן לו, כי לי אין קשר משפחתי חוץ מזה שהוא אח שלי מהסיבה שכל ישראל אחים".

הדף לזכרו של אמוץ גרינברג

הבוקר הוקם דף פייסבוק לזכרו של בניה רובל, ומפעילו שלח הודעה למשפחה בנושא. "היה לי חשוב כי זה חשוב להנציח את החיילים שנופלים כדי להגן על המדינה ונהרגים על קידוש השם", סיפר מנהל הדף.

דפי הפייסבוק החדשים כבר מלאים בתגובות של גולשים שמבקשים למסור תנחומים למשפחה, ומחזקים את הכוחות שנמצאים בשטח. "הגולשים הישראלים כולם מתגייסים לזה - והקמת דפי החיילים מעוררת את הסולידריות הלאומית והיא מראה את עם ישראל כפי שהוא - כל נפש יקרה לכולם", סיפר מומחה לרשתות חברתיות. "כל עמוד כבר צבר אלפי לייקים שהם למעשה תמיכה במשפחות".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv