צופים בלחימה - מהשורה הראשונה

בפאתי העיר שדרות ישנה גבעה אחת, שאם עולים אליה - ניתן לראות את כל הקרבות. המקומיים מגיעים בכל יום כדי לצפות בתקיפות של צה"ל ולעתים אף מסכנים את עצמם בשביל לעשות זאת. אך למרות הסקרנות הרבה והגאווה מצפייה בעוצמתו של צה"ל, נדמה שבסופו של דבר התושבים רוצים בסך הכל קצת שקט

בפאתי שדרות ישנה גבעה אחת מפורסמת. יש שם תצפית נהדרת שדרכה ניתן לראות את עזה ובעיקר את התקיפות. בשבוע שעבר צילם עיתונאי דני אחד תמונה על הגבעה, שבה ניתן לראות ישראלים צוהלים למראה התקיפות בעזה. התגובות המגנות לא איחרו לבוא. רק שבסרט המלחמה הזה - יש גם זווית אחרת .

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אלו שמקדימים להגיע לגבעה, יזכו לקבל כיסא בשורה הראשונה לצפייה במלחמה. לפניהם רצועת עזה, מאחוריהם ישראל אך בדיוק בנקודה הזאת אפשר לראות את הקרבות המתנהלים בין הצדדים.

הכתבים הזרים היו אלו שגילו את הגבעה כבר לפני שנים. מהנקודה הזאת הם דיווחו על מה שקורה בין ישראל לעזה לאורך סבבי ההסלמה הקודמים. אך בתקופה האחרונה הישראלים סיפחו אותה אליהם וממנה הם צופים על תקיפות צה"ל.

למרות החששות: התושבים נוהגים לבקר במקום על בסיס יומי

הישיבה על הגבעה יוצרת תחושה של ריחוק והגנה מפני המלחמה המתרחשת לא רחוק משם. אבל לעתים המלחמה מגיעה עד לגבעה ואז גם הצופים וגם הכתבים הזרים, כולם בורחים לחפש מחסה מפני הרקטות. "אני נוהג לבוא לשבת פה שעה ככה", העיד מאיר גבאי תושב האזור בשיחה עם חדשות 2. "זה מרגיע אותי ואז אני הולך הביתה. ב-2005 נפל אצלי בבית קסאם ותמיד קיים החשש הזה, אבל כשאתה רואה את הכוח והעוצמה של צה"ל אז אתה נרגע".

רבים מגיעים לצפות מהגבעה (חדשות 2)

בשבוע שעבר פירסם עיתונאי דני תמונה בטוויטר, ולצידה כתב שתושבי האזור צוהלים על כל תקיפה. אך המציאות היא קצת אחרת. התושבים אוהבים להרגיש קצת נחמה בעובדה שהם יכולים לסמוך על צה"ל. אולי זה עוזר להם להרגיע את הפחדים, אך בפועל נדמה שאף אחד לא ממש שמח על התקיפות באמת.

אז למרות התמונות היפות והמראות הייחודיים, גם כשיצר הסקרנות גובר, נראה שבסופו של יום תושבי האזור שסובלים כבר 14 שנים מירי הרקטות, רוצים בסך הכל קצת שקט.