ההתכתבות האחרונה בין אמוץ גרינברג לחבריו: "הכל בסדר"

חבריו של אמוץ גרינברג, כמו חברים של חיילים רבים אחרים שנמצאים באזור הדרום, דאגו לשלומו בימי המילואים שלו. ההתכתבות האחרונה ביניהם אירעה שעות אחדות לפני שיצא גרינברג לסיור עם כוח צה"ל ומצא את מותו בהיתקלות עם מחבלים שניסו לחדור לשטח ישראל. "הכל בסדר", כתב גרינברג לחבריו, "מקווים לשבת שקטה"

קיווה לשבת שקטה. אמוץ גרינברג

שעות לפני שיצא לסיור עם כוח צה"ל ונהרג בהיתקלות עם מחבלים, התכתב רב סרן במילואים אמוץ גרינברג עם חבריו בקבוצת הוואטסאפ שבה היה חבר. החברים, שידעו כי גרינברג גויס למילואים באזור הדרום, דאגו לו ודרשו בשלומו. גרינברג ניסה להרגיע אותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מה קורה קודקוד?", שאל את גרינברג אחד מחבריו בערב שישי, "מתגעגעים אליך". "חברים שבת שלום", השיב אמוץ לקבוצה, "הכל בסדר עד עכשיו. מקווים לשבת שקטה ומועילה וכמה שפחות רקטות... שיהיה קצר ולעניין. פה יש הרבה מאוד רעש".

ההתכתבות שהמשיכה באופן משעשע בין אמוץ גרינברג לחבריו נמשכה כמעט שעתיים וחצי. בשעה 23:01 שלח אמוץ את הודעתו האחרונה בוואטסאפ לקבוצת חבריו.

מתוך ההתכתבות בין אמוץ גרינברג לחבריו

"איבדנו חבר, איש משפחה, מלח הארץ"

אמוץ גרינברג נהרג אתמול (שבת) בבוקר, לאחר שזוהו מספר מחבלים שניסו לחדור לשטח ישראל דרך מנהרת טרור. המחבלים פתחו באש מקלעים ובירי נ"ט לעבר כוח צה"ל שערך סיור באזור. הכוח השיב באש לעבר המחבלים והרג אחד מהם. אמוץ גרינברג ואדר ברסנו נהרגו בתקרית. שני חיילים אחרים נפצעו, והובהלו לטיפול בבית החולים סורוקה.

רב סרן במילואים אמוץ גרינברג (45), חוקר בכיר ברשות לניירות ערך, התגורר בהוד השרון והותיר אחריו אישה ושלושה ילדים. אמוץ הוא בן קיבוץ יטבתה ושירת בחטיבה 7 בשירות הסדיר שלו. במילואים הוא שירת בחטיבת מילואים של השריון, אך לפני כחצי שנה פורקה החטיבה והוא הועבר למילואים בחטיבה סדירה.

בשנים שכבר לא היה בצבא הוא התמיד, כך על פי מכריו, לצאת לאימונים ולמילואים. גרינברג, עורך דין במקצועו, היה ראש צוות חוקרים ברשות לניירות ערך. "בהלם, בזעזוע ובכאב עצום קיבלנו את ההודעה שאהובנו רס"ן במיל' אמוץ גרינברג נהרג בלחימה", ספד לו פרופ' שמואל האוזר, ראש הרשות לניירות ערך.

"אמוץ היה אחד מעמודי התווך שהובילו את מחלקת החקירות לאורך שנים רבות", המשיך פרופ' האוזר. "אנחנו כואבים ומבכים את לכתו בטרם עת ומשתתפים ביגונם המר של אשתו שגית ושלושת ילדיו, ליהיא, אורי ושירה. אמוץ היה בשיא פריחתו. איבדנו חבר יקר, איש משפחה אוהב, מלח הארץ שנהרג בפעילות מבצעית נגד מחבלים בהגנה על מדינת ישראל. נזכור אותו לעד".