המילואימניק המסור נהרג: "לא חשבתי על זה בחלומותיי השחורים"

רב-סרן במילואים אמוץ גרינברג, נקרא בצו 8 למבצע "צוק איתן" והבוקר מצא את מותו בהיתקלות עם מחבלים. הוא הותיר אחריו שלושה ילדים ואישה. רס"ר הגדוד: "הוא מאוד אהב לעשות מילואים וכל הזמן התנדב". חברו: "תמיד רצה לתרום לצה"ל, בא לכל אימון"

אהב לצאת למילואים. אמוץ גרינברג

הוא לא הפסיק לעשות מילואים, והמדינה תמיד הייתה בראש מעייניו. רב-סרן במילואים אמוץ גרינברג (45), חוקר בכיר ברשות לניירות ערך שנקרא למילואים למבצע "צוק איתן", מצא הבוקר (שבת) את מותו בהיתקלות עם מחבלים. הוא התגורר בהוד השרון והותיר אחריו אישה ושלושה ילדים. אמוץ הוא בן קיבוץ יטבתה ושירת בחטיבה 7 בשירות הסדיר שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במילואים שירת גרינברג בחטיבת מילואים של השריון, אך לפני כחצי שנה החטיבה פורקה והוא הועבר למילואים בחטיבה סדירה. בשנים שכבר לא היה בצבא, הוא התמיד, כך על פי מכריו, לצאת לאימונים ולמילואים. גרינברג, עורך דין במקצועו, היה ראש צוות חוקרים ברשות לניירות ערך.

ברשות לניירות ערך הגיבו בתדהמה: "בהלם, בזעזוע ובכאב עצום קיבלנו את ההודעה שאהובנו רס"ן במיל' אמוץ גרינברג נהרג היום בלחימה", ספד לו פרופ' שמואל האוזר, ראש הרשות לניירות ערך. "אמוץ היה אחד מעמודי התווך שהובילו את מחלקת חקירות לאורך שנים רבות. אנחנו כואבים ומבכים את לכתו בטרם את ומשתתפים ביגונם המר של אשתו שגית ושלושת ילדיו, ליהיא, אורי ושירה. אמוץ היה בשיא פריחתו. איבדנו חבר יקר, איש משפחה אוהב, מלח הארץ שנהרג בפעילות מבצעית נגד מחבלים בהגנה על מדינת ישראל. נזכור אותו לעד".

"נלווה את אישתו במה שתצטרך"

"הוא מאוד אהב לעשות מילואים וכל הזמן התנדב", סיפר לחדשות 2 Online רס"ר הגדוד שלו לשעבר יוסי פיטוסי, ששמר איתו על קשר ופגש אותו לא מזמן בחתונה של חבר משותף. "הוא כל הזמן רק רצה לתרום למדינה, פשוט מלח הארץ, היה מפקד פלוגה וקמב"ץ, אין אימון שלא היה בו". לפנות ערב ביקר פיטוסי את רעייתו: "היא קיבלה את זה מאוד קשה ובחלומות הכי שחורים שלי לא חשבתי שהוא ייהרג". השניים מכירים כבר 18 שנה.

עידו מוזר, גם הוא שירת איתו במילואים 15 שנה התקשה לעכל את רוע הבשורה. "הוא בחור מאוד שקט שהיה חשוב לו כל הזמן לתרום לצה"ל - הוא פשוט היה יוצא המון למילואים. אנו נלווה את רעייתו ונשמור עליה ועל הילדים בכל ה שיצטרכו, היה לי מאוד קשה לשמוע את זה".

אמצעי הלחימה שנתפסו אצל המחבלים (דובר צה"ל)

עו"ד עודד שפירר, המזכיר הכללי של הרשות לניירות ערך, שהכיר אותו מהיום הראשון בעבודה, סיפר כי אמוץ תמיד היה רגל אחת בצבא ורגל אחת בעבודה. "כולם ידעו שזה עולם שמאוד חשוב לו - הוא היה אדם מדהים, תמיד ראשון בהכל", הוא אמר.

בימים האחרונים שלחה הרשות מתנה למשפחתו, כדי להנעים את זמנה בזמן שאמוץ יצא למילואים - והיום רבים ממקום העבודה הגיעו כדי לנחם את ילדיו ורעייתו. "קשה לי להאמין שאני מדבר עליו בלשון עבר, קשה להאמין".

פתחו באש לעבר הכוח (דובר צה"ל)

האירוע התרחש הבוקר (שבת), לאחר שזוהו מספר מחבלים כשהם מנסים לחדור לשטח ישראל דרך מנהרת טרור, ופתחו באש מקלעים ובירי נ"ט לעבר כוח צה"ל שערך סיור באזור. הכוח השיב באש לעבר המחבלים והרג אחד מהם. ארבעה חיילים נפצעו - ושניים מהם נהרגו - אמוץ גרינברג ואדר ברסנו. שני החיילים הנוספים הובהלו לטיפול בבית החולים סורוקה.