אדר נהרג בהיתקלות עם מחבלים: "תשמור עלינו מלמעלה"

חייל צה"ל סמל אדר ברסנו (20) מנהריה נהרג הבוקר בהיתקלות עם מחבלים שחדרו לישראל מגבול הרצועה. "אני יורד לעזה, אל תדאג לי", אמר אדר לחברו לפני יומיים. חבר אחר סיפר: "הוא היה גיבור ומת כגיבור, כואב לי שאין לי עכשיו את החבר הטוב שלי"

"איך הבנאדם שלא הוריד את החיוך מהפנים שלו מת לנו?". חבריו, מכריו ומשפחתו של אדר ברסנו (20) מנהריה, התקשו לעכל את הבשורה המרה על מותו, במהלך היתקלות עם חוליית מחבלים הבוקר על גבול רצועת עזה. ברסנו, שהיה הנהג של מפקד החטיבה, סיים לא מזמן את לימודיו בבית ספר עמל בעיר. הוא הותיר אחריו זוג הורים ושני אחים - אח בן 17 ואחות בת 12. לאחר מותו הועלה לדרגת סמל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עם קבלת הבשורה המרה הגיעו עשרות חברים ומכרים לבית משפחת ברסנו. בין המנחמים היה גם ראש עיריית עכו שמעון לנקרי, שאחד מעובדיו הוא קרוב משפחה של ההרוג. "מדובר על משפחה שהיא מלח הארץ", סיפרה דבורה מילשטיין, שכנתם של משפחת ברסנו. "תמיד ראיתי את אדר עוזר ומסייע לסבו וסבתו. זה קשה מאוד".

ישראל טטרו, חברו של ברסנו, סיפר לחדשות 2 כי אדר "היה בחור אמיץ מאוד, בחור פייטר. רק בשבת האחרונה הוא היה פה ויצא בשבת הביתה לחברים". לדברי טטרו, "הוא לא רצה לצאת הביתה אלא להישאר בבסיס - רק מראה כמה הוא אהב את הצבא והמדינה שלו".

בר שפס, חברו הקרוב של אדר אמר: "הוא היה גיבור ומת כגיבור. המשפחה מרוסקת. איך הגענו למצב שאמא, סבא, סבתא, קוברים את הילד שלהם?". שפס סיפר כי בשבוע שעבר הוא הציע לו לשבת ביחד לבירה. "לא יודע איך פספסתי את ההזדמנות האחרונה לבלות איתו", ציין בכאב.

"אנחנו לא מאמינים שזה קרה"

לדבריו, בשבת שעברה שוחח עם משפחתו והבטיח שהכל יהיה בסדר. "שנתיים הוא כבר שירת בצבא, הוא התחיל כלוחם בשריון והמח"ט שלו לא הסתדר עם אף אחד חוץ מאיתו. כואב לי שאין לי עכשיו את החבר הטוב שלי".

אלכס (22), שעבד עם אדר בעבר, שוחח איתו לאחרונה רק לפני יומיים. "הוא אמר לי שהוא יורד לעזה, ואמרתי לו שישמור על עצמו. הוא אמר לי 'הכל יהיה בסדר, אל תדאג לי'", סיפר לחדשות 2 Online. "הוא היה הכי חזק בעולם, אלוהים לוקח רק את הטובים ואי אפשר להגיד עליו דברים רעים, הוא היה חבר בכל מובן המילה - אני בוכה כמו כולם".

"הוא היה בן אדם מדהים, תמיד עזר ותמיד הקשיב", סיפרה לחדשות 2 Online מכרה נוספת של אדר. "שמעתי על זה דרך הפייסבוק לצערי והייתי בהלם, שורפות לי העיניים ועד עכשיו אני רועדת - קשה לי לעכל את זה, פשוט לא מעכלים את זה".

"תשמור עלינו מלמעלה"

"יאללה שיעשו משהו, כבר כמה דם צריך להישפך?", תהה גולן חברו. "זה לא נתפס לי - אתה שומר עלינו מלמעלה". דוד, חבר אחר, כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "זה פשוט לא אמיתי, בן אדם שפשוט נעלם ככה, תשמור עלינו מלמעלה בבקשה. אני אוהב אותך אח יקר".

שירה, ידידה של אדר הוסיפה: "אני לא מאמינה שככה הלכת, השארת רק זיכרונות. חבר טוב מדי. הוא הלך והשאיר חלל שלא יתמלא". טל חברו כתב: "לא להאמין, אין דברים כמוהו, איזה לב זהב, לא להאמין".

אדר ברסנו הוא בנו של רשף גיל ברסנו, רמ"ד לוגיסטיקה בשירותי הכבאות וההצלה בגליל המערבי. הלוויתו תצא מחר (א') בשעה 16:30 מבית הוריו בנהריה.