צפו: הפגנה בכפר כנא נגד המבצע

המשתתפים בעצרת המחאה קראו קריאות בגנות ישראל ומצרים והניפו תמונות מרצועת עזה. "הפתרון הוא הסרת המצור מעזה", אמר לחדשות 2 עבד אל חכים, אחד מראשי הפלג האסלאמי. על פי ההערכה, כ-4,000 בני אדם השתתפו בתהלוכה

כ-4,000 בני אדם השתתפו היום (שבת) בעצרת שהתקיימה בכפר כנא שבגליל התחתון נגד מבצע "צוק איתן". המפגינים הניפו דגלי פלסטין והתנועה האסלאמית, דרשו להסיר את המצור על רצועת עזה והציגו תמונות של נפגעים מפעולת צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את ההפגנה נגד הפעולה של צה"ל ברצועה יזמה התנועה האסלאמית, שהצליחה להביא מפגינים מכל רחבי הארץ. באירוע השתתפו בין היתר ראש הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, ראאד סלאח, וראשי מועצות ערביות.

ההפגנה בכפר כנא (חדשות 2)

המפגינים האשימו את ממשלת ישראל בהפעלת כוח חריג ברצועה, אך גם האשימו את מדינות ערב, ובראשן מצרים, כי אינן מזדהות די עם התושבים ברצועה. "צריך להפסיק את המלחמה מיד ולהסיר את המצור מעזה", אמר לחדשות 2 Online עבד אל חכים, מראשי הפלג האסלאמי. "הבעיה היא הכיבוש הציוני, הבעיה היא בנימין נתניהו. חמאס הוא לא הבעיה והפתרון היחיד הוא לתת חופש לתושבי עזה".

בין שלל התמונות שהונפו בעצרת, ניתן היה למצוא גם את זו של נשיא מצרים המודח מוחמד מורסי. גורם בתנועה האסלאמית אמר כי "לו מורסי היה נשאר בשלטון ומכתיב את הכללים לחמאס, לא היינו מגיעים לשלב הזה של העימות". ההפגנה שיצאה מהכניסה לכפר, הסתיימה בעצרת נאומים במרכז הכפר. "תושבי עזה ינצחו את הכיבוש הציוני ויגרמו לו לברוח מעזה", אמר שייח' כאמל חטיב, סגן ראש התנועה האסלאמית.

ההפגנה בחיפה

מוקדם יותר היום התייחס השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', להפגנה שהתקיימה אמש בחיפה נגד המבצע הקרקעי בעזה ואמר כי הוא תומך במניעת הפגנות מסוג זה בזמן מלחמה - הן מימין והן משמאל - על מנת להפחית את החיכוכים. גם ראש העיר חיפה, יונה יהב, פנה בבקשה למנוע הפגנות מסוג זה שנערך אתמול בעיר, בטענה כי הן פוגעות במרקם היחסים בין יהודים לערבים בחיפה.