לצה"ל באהבה: אזרחים שלחו 3 משאיות גדושות במזון לחיילים

חייל מילואים הציב משאית במרכז מודיעין וביקש ברשתות החברתיות שיתרמו אוכל לו ולחבריו כדי שבגדוד לא יצטרכו לאכול מנות קרב בתור ארוחת שבת. את ההתגייסות של תושבי העיר למען המילואימניקים איש לא דמיין: מאות התקבצו לתרום אוכל לחיילים, ואחרי שהמשאית התמלאה לחלוטין - היה צריך לשלוח עוד שתיים

בקשה פשוטה של חייל מילואים הסתיימה ביוזמה מרגשת: מה שהתחיל בתור פוסט בפייסבוק של חייל מילואים שביקש לאכול בערב שבת משהו שהוא לא מנות קרב - הסתיים בהתגייסות של מאות אנשים שהצליחו למלא שלוש משאיות מלאות במטעמים לחיילי המילואים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מיכאל בן שטרית, חייל מילואים ממודיעין, כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי הוא רוצה שהחיילים בגדוד שלו יאכלו בערב שבת משהו שהוא לא מנות קרב: "משהו שיחמם את הלב ויזכיר שהעורף דואג להם ועומד מאחוריהם". הוא הצליח לגייס משאית צבאית שתעמוד במרכז מודיעין למשך שעה וחצי ושתעביר את מה שיאספו האזרחים לחיילים בעוטף עזה.

ההודעה החלה לרוץ ברשתות החברתיות בעיר, ואחרי שהתושבים וידאו כי לא מדובר במתיחה, ההתגייסות למען המטרה הייתה יוצאת דופן. "הכנתי חבילות ביחד עם הילדים, ויצאנו למרכז. פשוט לא האמנו לכמות האנשים שהיו שם", סיפרה רעות אביגדור, תושבת העיר, בשיחה עם חדשות 2 Online.

במקום משאית אחת - היחידה שלחה שלוש

"היו שם פשוט המונים עם ערימות ענק של חבילות, שקיות, בישולים, כולל אנשים שעמדו כל היום במטבח למען החיילים - והכל על חשבונם, זה היה לא ייאמן. בעל פיצרייה בעיר הכין פיצה ענקית והעביר אותה לחיילים".

המשאית הראשונה שגויסה התמלאה במהירות, ומהיחידה שלחו עוד שתי משאיות שלמות כדי להעביר את הכמות הגדולה שהתושבים תרמו לחיילים. מה שבטוח הוא שבן שטרית וחבריו ליחידה ייהנו מהרבה יותר ממנת קרב במהלך השבת.