זועבי נאזקה בהפגנה נגד המבצע הקרקעי בעזה

עימותים בין שוטרים למאות בני אדם שהגיעו לרחוב עבאס בחיפה והפגינו נגד פעולת צה"ל בעזה. "באנו להביע סולידריות עם הפלסטינים, לאור רצח העם שמבצעת ישראל בעזה", אמר אחד המפגינים. ח"כ זועבי שהגיעה למקום: "זכותינו להביע התנגדות"

29 עצורים, עימותים אלימים, ופצועים בהפגנה הערב (ו') בחיפה נגד המבצע הקרקעי של צה"ל בעזה. מאות בני אדם השתתפו במפגן מחאה שאורגן על ידי "צעירי השינוי" ושהחלה מקריאה בפייסבוק. המפגינים שהגיעו לרחוב עבאס שבעיר הניפו את דגל פלסטין ואת דגל אלג'יריה, מדינה המזדהה עם הפלסטינים, וקראו ״הכיבוש החוצה, חירות לפלסטין, וזה הזמן לאינתיפאדה". חברת הכנסת חנין זועבי (בל"ד) נאזקה על ידי שוטר שלא זיהה אותה במהלך ההפגנה, אך שוחררה לאחר התערבותו של מפקד מחוז חוף, חגי דותן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"באנו להביע סולידריות עם הפלסטינים, לאור רצח העם שמבצעת מדינת ישראל בעזה והרג הילדים", אמר אחד המפגינים. "לא באנו להתעמת עם השוטרים המשטרה היא זאת שהובילה לעימות הזה״. מנגד במשטרה אומרים כי שמדובר בהפגנה בלתי חוקית, וכי המפגינים שהפריעו לסדר הציבורי פוזרו בכוח.

זועבי: זכותנו להביע התנגדות לפשעי ישראל בעזה

ח"כ זועבי באזיקים (חדשות 2)

ההפגנה החלה ברחוב עבאס ומאות המפגינים החלו בצעידתם לכיוון המושבה הגרמנית. שוטרי תחנת חיפה, שוטרי יס"מ ופרשים חסמו את הדרך, מה שגרם לחיכוך ועימות בין הצדדים. בסופו של דבר נעצרו כאמור 16 מהמפגינים.

למקום הגיעה גם חברת הכנסת חנין זועבי שקראה למפגינים להמשיך בתהלוכה ולא להישמע לקריאת המשטרה. "זאת הזכות שלנו להביע את התנגדותנו לפשעים שמבצעת ישראל בעזה״, אמרה וטענה שהשוטרים דחפו אותה.

מהמשטרה נמסר כי המפגינים ירדו לשדרות בן גוריון, חסמו את הציר לדקות ספורות וסרבו להישמע להוראת מפקד תחנת חיפה נצ"מ אבי אדרי. המפגינים שהפגינו בכביש נהדפו למדרכות על ידי שוטרי מחוז חוף ללא שימוש באמצעים. מספר שוטרים נפצעו קל בעימותים. "המשטרה מאפשרת מחאות והפגנות", אמר ניצב חגי דותן. "במדינה דמוקרטית נהוג להגיש בקשות להפגנות ומחאות ולהישמע להוראות השוטרים. לא נאפשר הפרות סדר וחסימות צירים המשבשות את הסדר ושגרת החיים, ונפעל בנחישות ונמצה את הדין עם מפרי הסדר.