חבריו של איתן ברק: "בן אדם זהב"

אבל כבד נפל על אזור מגוריו של סמ"ר איתן ברק בהרצליה, שנהרג בפעילות מבצעית ברצועת עזה. חברים ומכרים רבים מהשירות הצבאי, מבית הספר ומהשכונה הגיעו לביתו. "הוא תמיד הסתכל על הצד החיובי", סיפר אחד מהם. "בחור כריזמטי עם חוש הומור מפותח"

סמ"ר איתן ברק, שנהרג הלילה בעזה (ספיר ברונזברג, עיתון במחנה)

עשרות חברים, בני משפחה ומכרים הגיעו לבית משפחתו של סמ"ר איתן ברק שנהרג בלילה (ו') בחילופי אש בעזה. הם מספרים על צעיר מוכשר, מצחיק שתמיד ראה את המציאות בצורה חיובית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הוא היה מאוד בולט, מאוד חזק, מאוד כריזמטי. אני מכיר אותו כבר מבית הספר היסודי", אמר אחד מחבריו מחוץ לבית המשפחה. "איתן היה מאוד ספורטיבי, שיחק כדורסל, ובכלל הוא היה מאוד מוכשר. צחקנו ביחד המון. היה ילד עם חוש הומור. אנשים יוכלו להעיד שהוא היה בחור עם חוש הומור מאוד מפותח", הוא הוסיף.

חבר אחר מספר על צעיר אופטימי שהיה כיף להיות איתו: "איתן היה פשוט בן אדם זהב. הוא הסתכל תמיד על הצד החיובי, גם על הדברים הרעים הוא היה מסתכל בצורה טובה. אם הוא היה חוזר שבוז מהצבא הוא היה צוחק מזה ולא מתבאס".

מכר נוסף שלמד עם איתן בתיכון חדש בהרצליה, סיפר כי מדובר באדם מיוחד ביותר: "לא אשכח את כל החוויות שעברנו ביחד. כבוד היה לי להיות חבר שלו". דנה, שגם כן הכירה אותו, אמרה שמדובר בבחור מיוחד שאף פעם לא הפסיק לחייך: "מאוד קשה לי לדבר על זה, זה עצוב לכולנו, לא עיכלנו שדבר כזה יכול בכלל לקרות".

הריאיון האחרון - שבוע לפני מותו

רק שבוע לפני מותו, התראיין סמל איתן, שהועלה לדרגת סמ"ר לעיתון "במחנה", לאחר שהשתתף במבצע מעצר מבוקש ביהודה ושומרון במחנה פליטים סמוך לשכם. הוא תיאר: "יצאנו למעצר בתנועה רגלית לתוך מחנה הפליטים... במקום כזה השליטה בכוח היא יותר בעייתיות וההליכה מסוכנת, כי התושבים זורקים אבנים מהגגות בזמן שכולנו מצטופפים, צה"ל לא מרבה להיכנס למחנות פליטים בזמן צום הרמדאן על מנת לכבד אותו, אבל הרגישות על המצב הכריחה אותנו".

מפקדו של איתן, רס"ן גלעד פסטרנק הוסיף בכתבה כי הוא התנהל בצורה ראויה לציון: "לאורך כל תפקידו בפלוגה איתן בולט בטיפול בכיתתו ובהגעת הלוחמים לביצוע פעולות קריטיות בשגרה, וגם במבצעים כמו 'שובו אחים".

הוא נהרג במהלך כניסה של כוחות נח"ל בניסיון להשתלט על מרחבים חקלאיים בצפון הרצועה, משם נורות מרבית הרקטות לשטח ישראל. הוא טופל בשטח ופונה בהמשך לבית החולים, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.