שוב: שריפה פרצה בהרי ירושלים

12 צוותי כיבוי הוזעקו למורדות עין כרם סמוך לירושלים, בכדי להשתלט על דליקה שפרצה במקום. הצוותים פינו בסיוע כוחות משטרה את דייריו של מוסד חינוכי במקום מחשש להתפשטות הלהבות, אך לאחר מספר שעות הושגה שליטה על האש

שריפה בהרי ירושלים, ארכיון (דוברות כבאות והצלה ירושלים)

שריפה פרצה בשעות הצהריים (ו') בהרי ירושלים, כשבועיים לאחר שריפת הענק שהשתוללה באזור. 12 צוותי כיבוי הוזעקו לאזור עין כרם בעקבות דיווחים על האש שפרצה. לא דווח על נפגעים כתוצאה מהתפשטות הלהבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מבדיקה ראשונית עולה כי הלהבות ניצתו בתחילה במורדות עין כרם סמוך לבירה, והתפשטה משם לכיוון מוסד חינוך באזור. צוותי הכיבוי פועלים בסיוע כוחות המשטרה ופינו את דיירי המוסד. בנוסף, הצוותים מנסים למנוע את התפשטות האש לעבר צובר גז גדול שנמצא במקום. לאחר מספר שעות של לחימה באש השיגו הכבאים שליטה בדליקה, והתושבים יורשו לחזור לבתיהם לאחר שהעשן הכבד במקום יתפזר.

לפני כשבועיים הוזעקו עשרות צוותי כיבוי, 61 רכבים, שמונה מטוסים ושלושה מסוקים בכדי לכבות שריפת ענק שהשתוללה בהרי ירושלים. עיקר פעולות הכיבוי התרכזו במפעל פלסטיק שהתלקח במושב אבן ספיר, וגרם לשריפה גדולה שהתפשטה במורדות ההרים עד למושבים אורה ועמינדב הסמוכים. 

תושבים שמתגוררים בשורות הבתים הסמוכות לדליקה במושבים אורה, עמינדב ואבן ספיר פונו באופן מיידי על ידי כוחות הכיבוי והמשטרה. צוותי הכיבוי ניתקו בשלב זה את החשמל לאזורים הגובלים בשריפה. לפי שעה לא דווח על נפגעים או על נזק.