שיפור במצב הילדה שנפצעה קשה מרסיס

שר החינוך שי פירון ביקר את מראם בת ה-11 שנפצעה קשה מרסיס רקטה שחדר לבטנה בדרום. "אנחנו מחבקים את התלמידים ומלווים אותם", הדגיש השר. בבית החולים סורוקה הביעו שביעות רצון מקצב החלמתה: "היא מתקשרת עם הסביבה ונושמת בכוחות עצמה"

מראם ושר החינוך, היום (דוברות משרד החינוך)

שיפור דרמטי חל ביממה האחרונה במצבה של מראם אלוואקילי, הילדה בת ה-11 שנפצעה קשה מרסיס רקטה שנפלה בדרום. הבוקר (ד') זכו הילדה ואחותה אתיר בת ה-13, שנפצעה גם היא, לביקור של שר החינוך שי פירון, שביקש לאחל להן החלמה מהירה. "אנחנו מחבקים את התלמידים הפצועים ונלווה אותם באופן צמוד עד להחלמתם", אמר השר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הילדות, תושבות הפזורה הבדואית, נפצעו בהתפוצצות אחת הרקטות שנורו שלשום לעבר הדרום. בני משפחתן מתחו ביקורת חריפה על המדינה, שלטענתם אינה דואגת למערכת התרעה ראויה ולמיגוניות ביישובים הבדואים בנגב. זמן קצר לאחר פציעתן, פינה אותן אביהן אל בית החולים סורוקה בבאר שבע, שם אושפזו ונותחו.

״מצבה של מראם בת ה-11 השתפר ביממה האחרונה. היא התעוררה ומתקשרת עם סביבתה, נושמת בכוחות עצמה", סיפר היום ד"ר צחי לזר, מנהל היחידה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים. "יש לזכור שפציעתה הייתה קשה מאד, רסיס שפגע באיברים פנימיים בחלל הבטן. כעת מוגדר מצבה בינוני״.

ללא מיגון, יישוב בדואי בדרום (רויטרס)

שר החינוך פירון שוחח הבוקר עם הילדות ועם הוריהן, והבטיח שמשרדו ילווה באופן צמוד את תהליך החלמתן. "משרד החינוך פועל בכל הכוח לסייע לילדי הדרום והמרכז השוהים במקלטים וחדרי הביטחון. הצוותים שלנו נמצאים בקשר הדוק עם הרשויות ודואגים לצרכים של התלמידים", הדגיש השר.

במגזר הבדואי וביישוב לקיה שבו מתגוררות הבנות, מתחו בימים האחרונים ביקורת חריפה על כך שהם אינם זוכים להגנה ראויה. "המדינה לא דואגנת לנו, מבחינתה אנחנו כלום", אמר דודן של האחיות זמן קצר לאחר שהשתיים הובהלו לבית החולים. "אין לנו אזעקות, אין לנו מיגוניות, אין לנו כלום".