אחיו של ההרוג מירי פצמ"ר: "הוא היה מרכז המשפחה, אנחנו מרוסקים"

יוסי חנין קיבל אתמול הודעה בווטסאפ על אזרח שנפגע מירי פצמ"ר בזמן שחילק חבילות שי לחייליו - ומיד הבין כי מדובר באחיו. "כבר כמה ימים הוא מספר לי בהתלהבות שהוא פועל כדי לקבל תרומות לחיילים, הוא התרגש לעשות את זה", סיפר יוסי, שמתקשה להתאושש מאז נודע לו כי לא יראה את אחיו עוד

"היה מרכז המשפחה". דרור חנין

יוסי חנין, אחיו של דרור שנהרג אתמול מירי פצמ"ר כשחילק חבילות שי לחיילים, קיבל הודעה בוואטסאפ שלפיה אזרח נפצע אנושות בעוטף עזה - ומיד ידע שכנראה איבד את היקר מכל. "ידעתי שזה הוא. כבר כמה ימים שהוא מספר לי בהתלהבות שהוא אוסף כל מיני דברים כדי לקבל תרומות", סיפר היום (ד') לחדשות 2 Online בקול שבור. "אנחנו מרוסקים לגמרי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יוסי מתאר כי בימים האחרונים היה דרור עסוק בניסיונות ליצור קשר עם חברות ומכרים כדי לסייע לחיילים באזור עזה. "הוא חיכה לזה, הוא סיכן את עצמו בשביל החיילים ובשביל כל אחד. אי אפשר להסביר את זה הוא כל הזמן נתנן לאחרים גם שלעצמו לא היה בכלל".

הוא מתאר אח שהיה נותן מעצמו הכל גם כשלו לא היה. "הייתי שואל אותו אם 'יש לו כזה וכזה', והוא היה קונה ומביא לי חדש, למרות שלא היה לו. הוא המרכז של המשפחה שלנו".

חילק חבילות לחיילים ונהרג מפצמ"ר (פייסבוק)

"היה תמיד הראשון להתנדב"

דרור (38), תושב בית אריה, הוא ההרוג הראשון במהלך מבצע "צוק איתן". הוא יצא אתמול עם חברו ברכב לאזור עוטף עזה, כדי לעודד את החיילים באזור ולחלק להם חבילות במסגרת פעילות מאורגנת לה היה שותף.

בעודם מחלקים את האוכל והממתקים - נורתה לעברם פצצת מרגמה. חברו של דרור שישב ברכב נפצע קל מרסיסים ואילו הוא, שהיה באותה עת בחוץ, ספג רסיסים בכל חלקי גופו ונפגע אנושות. צוות של מגן דוד אדום ניסה לבצע בו פעולות החייאה ממושכות ופינה אותו לבית החולים ברזילי - שם נקבע מותו.

מותו נקבע בבית החולים

במסגרת פעילויותיו הרבות לעזרה לאזרחים, היה דרור בין היתר מתנדב בתחנת הכיבוי במודיעין עילית. "הכבאים שמעו את השם, התחלנו לקשר ואז התבררה לנו הטרגדיה והבנו שמדובר בדרור שלנו", תיאר מפקדו בתחנת הכיבוי גיא בן יהודה על הרגע בו קיבל את הבשורה המרה על מותו של דרור.

בן יהודה סיפר אף הוא על אדם בעל רוח התנדבות נדירה. "הוא היה מתנדב כיבוי, זו היתה התנדבות מאסיבית תובענית והיה לו חלק רלוונטי ופעיל ודומיננטי. בכל מה שהיה קשור לארגון ולסדר, הוא היה הראשון להתנדב, זה שתיאם את הפעילות, הוא היה אדם מדהים".

דרור חנין הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים. הוא יובא למנוחות היום ב-17:00 בבית העלמין ביהוד.