דרור יצא לחלק חבילות לחיילים ונהרג: "מותו תאם את אישיותו"

דרור חנין בן ה-38 מבית אריה היה מתנדב בתחנת הכיבוי מודיעין ולאחרונה נרתם לפעילות של משלוח חבילות לחיילים בגבול הרצועה. בעודו מחלק את החבילות פצמ"ר שנורה מעזה פגע בו והרג אותו. "הוא היה נשמה מיוחדת שאהבה לעזור ולשמוח", סיפר אחד ממכריו. מפקדו בתחנת הכיבוי: "איבדנו אדם מדהים"

דרור חנין. נהרג כשחילק חבילות (כבאות יו"ש)

דרור חנין, בן 38 תושב בית אריה, הוא ההרוג הראשון במהלך מבצע "צוק איתן". דרור הגיע ביחד עם כמה תושבים לחלק חבילות מזון לחיילים סמוך לרצועת עזה ונפגע קשה מאוד כשפצמ"ר נורה לאזור. צוות של מגן דוד אדום שהגיע למקום ביצע בו פעולות החייאה תוך שהוא מפנה אותו לבית החולים ברזילי באשקלון - שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דרור היה מתנדב בתחנת הכיבוי במודיעין עילית וחבריו ביישוב סיפרו, כי בימים האחרונים היה מעורב בפעילות המאורגנת של איסוף מזון ומשלוח חבילות לחיילי צה"ל, שהוצבו סביב הרצועה מאז תחילת המבצע. עם היוודע דבר מותו אבל כבד נפל על היישוב.

"היתה לו רוח התנדבותית מיוחדת", סיפר נחום שטרסברג שהקים את בית חב"ד בבית אריה והכיר את דרור ופועלו. "הוא תמיד היה עם מאור פנים, תמיד שואל: 'יש משהו שאני יכול לעשות בשבילך'? תמיד היה לו חיוך".

מותו נקבע בבית החולים

"מצא את מותו בעת שעשה את הדבר שהכי אהב"

שטרסברג נזכר: "רק בל"ג בעומר האחרון עשינו מדורה ביישוב, הוא הופיע באמצע וחילק לכולם ארטיקים, הוא היה משהו מאוד מיוחד, כנראה שזה מה שגם הביא אותו להתנדב היום. היתה לו נשמה מיוחדת של לתת ולעזור ולשמח".

אבי נעים, ראש מועצת בית אריה סיפר גם הוא על אדם מיוחד וערכי. "דרור מצא את מותו הטרגי בעת שעשה את הדבר שהכי אהב - אהבת אדם ונתינה אין קץ. אני מקווה שממשלת ישראל תחסל לחלוטין את איום הטרור מעזה", אמר נעים.

"היה הראשון להתנדב"

גיא בן יהודה, מפקד תחנת הכיבוי במודיעין עלית, שם התנדב דרור, קיבל את הבשורה דרך כבאים שהיו במשימת תגבור בדרום. "הכבאים שמעו את השם, התחלנו לקשר ואז התבררה לנו הטרגדיה ואז הבנו שמדובר בדרור שלנו", תיאר בן יהודה.

מפקדו של דרור סיפר אף הוא על אדם בעל רוח התנדבות נדירה. "הוא היה מתנדב כיבוי, זו היתה התנדבות מאסיבית תובענית והיה לו חלק רלוונטי ופעיל ודומיננטי. בכל מה שהיה קשור לארגון ולסדר, הוא היה הראשון להתנדב, זה שתיאם את הפעילות, הוא היה אדם מדהים".

בן יהודה ציין אף הוא כי דרור היה אדם שתמיד היה נכון לעזור. "מאד מתאים לאישיות שלו, באופן עצוב, הדרך שבה הוא נהרג, זה מאד עצוב אבל מאד תואם לאישיותו".