בסוף השבוע: תקרית חמורה בנתב"ג

בואינג 757 של חברת ארקיע שהמריא נכנס למסלול נחיתה של מטוס אל על מסוג בואינג 737 - זאת בשל שינוי המסלולים עקב מבצע "צוק איתן". פקחי הטיסה הבחינו במתרחש, והורו למטוס של ארקיע לפנות מיד, כך שלא תיווצר בין שני כלי הטיס קרבה מסוכנת. נפתחה חקירה

אירוע בטיחות חריג מאוד התרחש ביום שישי האחרון בנמל התעופה בן גוריון, כשסמוך לשעה 15:30 המריא מטוס בואינג 757 של ארקיע על מסלול באותה שעה בדיוק שבה נחת מטוס של אל על מסוג בואינג 737. למרבה המזל, האירוע זה לא הסתיים בהתנגשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחקירת רשות שדות התעופה עולה כי המטוס שהמריא אמור היה לטוס מזרחה ואז, בגובה מסוים, לפנות צפונה. אלא שבשל אי-הבנה מול מגדל הפיקוח - הוא פנה מוקדם מדי צפונה וכך נוצר מצב ששני המטוסים טסו האחד לעבר השני. בשלב מסוים פקחי הטיסה הבחינו במתרחש והורו למטוס של ארקיע לפנות מיד, כך שלא תיווצר בין שני כלי הטיס קרבה מסוכנת.

האירוע הועבר לחקירת החוקר הראשי במשרד התחבורה במטרה להפיק לקחים כבר לימים הקרובים, כל עוד הנתיב פועל במתכונת החדשה בעקבות מבצע "צוק איתן".

ארכיון (דניאל נחמיה, חדשות 2)

מרשות שדות התעופה נמסר בתגובה כי "הפקחים זיהו מבעוד מועד את האירוע והקפידו על ההפרדה בין המטוסים. בשום שלב לא נכנסו המטוסים לתחום המסוכן. מאז ראשית מבצע 'צוק איתן' התנועה האווירית המסחרית נעשת במסדרון צר במגבלות פעילות חיל האוויר, ירי טילים ומערך ההגנה אווירית.

"פקחי מגדל הפיקוח עושים לילות כימים כדי שלמעלה מ-2,500 תנועות המטוסים שבוצעו עד כה מאז תחילת המבצע, יתקיימו בביטחה ובביטחון מרבי לטסים והמטוסים. האירוע דווח לחוקר הראשי של משרד התחבורה".