הבעלים גויסו בצו 8, הנשים ילדו מוקדם מהמתוכנן

במחלקת היולדות של בית החולים בילינסון יילדו בשבוע שעבר שתי אחיות, שפיתחו צירים מוקדם מהמתוכנן. הסיבה? המתיחות הרבה סביב המצב הביטחוני, וגם העובדה ששני בעליהן גויסו למילואים בצו 8 השפיעה על ההתפתחויות. "מצבי לחץ גורמים ללידה מוקדמת, אבל בעולם המטורף הזה אלה הדברים הכי יפים ", הסביר מנהל בביה"ח

כששחר ו-א' גויסו למילואים בצו 8 בשבוע שעבר, איש מהם לא חשב שבפעם הבאה שיפגשו את נשותיהם יהיו כבר שניהם אבות לתינוקות קטנטנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות שהייתה רק בשבוע ה-35 להריונה, בין אם היו אלה האזעקות הרצופות או המתיחות הרבה, פונתה לילך אשתו של שחר ביום רביעי האחרון לחדר היולדות שבבית החולים בילינסון, שם ילדה בניתוח קיסרי צמד תאומים מתוקים. את הודעה עם העדכון על האירוע המשמח, קיבל האב הטרי רק בשש בבוקר למחרת היום. "כשהגעתי בשש בבוקר לחמ"ל לבדוק את הטלפון שלי, ראיתי הודעה מהחתן 'איפה אתה? אתה מפסיד את כל האקשן, אשתך בדרך לבית החולים'", סיפר.

מי שליוותה את לילך לאורך הלידה הייתה אחותה הדס, שהייתה בהיריון מתקדם בעצמה. כבר בחדר הלידה, היא מספרת, בחנו אותה המיילדות ואמרו לה שגם יומה קרב. "כשעלינו לחדר הניתוח האחות אמרה לי 'הבטן שלך למטה, את גם צריכה ללדת', ואני אמרתי לה 'לא, לא'", היא משחזרת.

יומיים בדיוק לאחר מכן התרחיש חזר על עצמו: ירידת מים מוקדמת הובילה ללידתו של תינוק קטן ומתוק. בדיוק כמו גיסו, גם בעלה של הדס החמיץ את האירוע המרגש לאחר שגויס מספר ימים קודם לכן בצו 8. צירוף מקרים על רקע של קרבה משפחתית? לא בהכרח. "מצבי לחץ גורמים ללידה מוקדמת", הסביר מנהל בית החולים לנשים בבילינסון, הפרופסור ארנון ויז'ניצר. "היה לחץ נוראי כי הבעלים הלכו - והנה התוצאה. בעולם המטורף הזה, אלה הדברים היפים".

ובדומה לכל מבצע צבאי, גם תינוקות זקוקים לשם. בינתיים, מספרים ההורים, מבין כל השמות האפשריים ניתן בוודאות להוריד שניים מהפרק.