"המתריע הלאומי": הכירו את "קימיק", הכלב שמודיע על אזעקות

הכלב "קימיק" לא אוהב לקחת סיכונים מיותרים. עם הישמע קול אזעקה בתל אביב הוא רץ פעם אחר פעם לסלון ביתו, אך לא כדי להסתתר מתחת לשולחן אם כי במטרה להתריע בקולי קולות על האיום הקרב. "הוא נוהם כך מהרגע שהאזעקה מתחילה ועד שהיא נגמרתותה", מספר בעליו. כך נראה "המתריע הלאומי" בפעולה

בעוד שרוב חיות המחמד שלנו ממהרות לתפוס מחסה ברגע הישמע אזעקה, יש ביניהן מתברר גם מי שמגלים אחריות ואומץ מרשים במיוחד ונוטלים לעצמם את תפקיד "המתריע המשפחתי". אחד מהם הוא "קימיק", הכלב שמתריע בכל פעם על אזעקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את ההרגל הזה אימץ לעצמו קימיק ("כלב מזחלות", באינואית) כבר עם הישמע האזעקה הראשונה בתל אביב בסבב הנוכחי, שלאחריה הוא התחפר בגומחה שבין שתי הספות בסלון ביתו שברמת אביב והצטרף לדואט עם הסירנה. "הוא מיילל איתה ולא מפסיק עד שהיא נגמרת", סיפר לחדשות 2 Online בעליו של קימיק, ארי גוטיסמן. "הוא פשוט מתיישב ב'מרחב המוגן' שהוא אירגן לעצמו, ונוהם בקולי קולות כדי שכולנו נשמע".

את היתרון המשמעותי על האזעקה מספק קימיק  כשהוא מתחיל לנהום ולבשר עליה עוד טרם החלה. "לפעמים הוא אפילו מקדים את הסירנה", מספר הבעלים. "הוא מתחיל לנהום וליילל כהרגלו, ורק אחרי מספר שניות נשמעת אזעקה. אני מעריך שהוא שומע פיצוצי הדף מרוחקים שאנחנו לא מסוגלים לשמוע מכאן".

בעוד שמרבית בעלי החיים מגלים סימני מצוקה למשמע קולות הנפץ, נראה שקימיק לא ממש מתרגש מהם. "הבומים לא מפחידים אותו", קובע גוטיסמן. "התגובה שלו באה בעיקר באזעקה. הוא לוקח את העניין הזה מאוד ברצינות, כי חשוב לו לוודא שכולנו שמענו אותה. הוא מרגיש שזה התפקיד שלו".

כשהוא אינו בתפקיד "המתריע הלאומי", אוהב קימיק להעביר את זמנו באכילת עגבניות שרי ובשחייה בחופי תל אביב. בצל האירועים האחרונים הוא אומנם אולץ לדחות במעט את תחביביו, אבל אין ספק שהוא ישוב לחדש אותם לכשישוב השקט.