צפו: צוות חדשות 2 תחת אש

עמדת השידור שלנו סמוך לעזה באחד מהיישובים בדרום כמעט ספגה פגיעה ישירה במטח של ארבע פצצותך מרגמה. למרבה המזל, זה נגמר רק בשריקות ופיצוצים, ובתיעוד של שידורים תחת אש

כשנוסעים לשדר מיישוב בעוטף עזה בימי מבצע בדרום, ברור שיש סיכוי גבוה מאוד לעמוד תחת ירי הרקטות. אלא שאחד הצוותים של חדשות 2, עם הכתב בדרום תמיר סטיינמן, הצלם מיכה שמילוביץ' ואיש הצוות חגי הקר, נתקל היום (א') בירי פצצות מרגמה ממש מעל המבנה בו עמד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היינו בעמדה על גג ביישוב בעוטף עזה, פתאום שמענו יציאה ושריקה", סיפר הקר. "לא הייתה כאן אזעקת צבע אדום - היא הגיעה רק אחרי הפיצוצים. שכבנו על הרצפה וירדנו לאט לאט מהגג". הצלם שמילוביץ' תיאר: "עוד 20 צעדים והיינו מתים. הפיצוצים היו אדירים".

"זה היה ירי שטוח ומדויק מאוד", שיחזר סטיינמן. "התחבאתי מאחורי קיר שלא חשוף לעזה. אחר כך ראיתי פטריית עשן כמה מאות מטרים ממני. החלטנו לקפל מיד את עמדת השידור שפנתה לכיוון הרצועה".

סטניימן סיפר כי הירי הפתיע מאוד את הצוות משום שלא נשמעה אזעקה. "זה סוריאליסטי, כמה דקות קודם ראינו אמבולנסים מפנים פצועים פלסטינים לטיפול בישראל" אמר. "אנחנו מנסים לעזור להם, ואז בא הירי הזה".