אלימות נגד מפגיני שמאל בתל אביב: "הרחובות נשטפים בפחד ואימה"

כ-200 בני אדם שהפגינו בכיכר הבימה בת"א נגד המבצע בעזה, הותקפו אמש על ידי עשרות פעילי ימין. "הם תקפו אנשים, זרקו ביצים וקרעו שלטים", סיפרו המפגינים שביקרו גם את המשטרה. דובר "שלום עכשיו": "מדכא שהרשויות חסרות אונים מול הקבוצות האלימות והגזעניות, זו הפקרות". ההתכתשויות בין הקבוצות נמשכו גם בפייסבוק

"היה פחד אלוהים" (בן קלמר)

תגובות חריפות מהשמאל לאלימות שספגו אמש (שבת) מפגינים אשר קראו להפסיק את ההפגזות בעזה. אתמול בשעה 20:00 התאספו כ-200 פעילי שמאל בכיכר הבימה בתל אביב והפגינו נגד פעולת צה"ל ברצועת עזה. המפגינים הותקפו על ידי עשרות פעילי ימין אשר פיזרו באלימות את ההפגנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פעילי השמאל, אשר נכחו באירוע שנערך תחת הכותרת "די לטבח, די לשכול, הכיבוש חייב ליפול", סיפרו על האלימות של הקיצונים מהימין. "זה היה פשוט מפחיד", תיאר נעם, אחד המפגינים, "שתי ההפגנות נערכו משני צידי הכביש עד שבשלב מסוים פעילי הימין חצו בבת אחת את הכביש והתחילו להתעמת איתנו. האווירה הייתה מאוד מאוד נפיצה. הם תקפו אנשים, קראו 'לכו לעזה', זרקו ביצים וקרעו שלטים".

המפגין סיפר שכוחות המשטרה הרבים שהגיעו למקום הצליחו בקושי לחצוץ בין שתי הקבוצות. "גם אחרי שהתחלנו להתפזר הם המשיכו לאיים עלינו ואנשים חששו ללכת הביתה לבד. המשטרה לא עשתה עבודה טובה בלהפריד בין הקבוצות ובטח לא שמרה על הזכות שלנו להפגין", ביקר.

גם יממה לאחר העימות, הרוחות לא נרגעו. בדף האירוע בפייסבוק נמשכו ההתכשויות בין הניצים. "אכלתם מכות, אבל עדיין יצאתם בזול", כתב אחד מפעילי הימין בדף הפייסבוק של האירוע, אחר הוסיף: "אני מקווה שאחרי הפיצוצים שהם אכלו לראש, המוח שלהם ייפתח והם יחשבו בפעם הבאה שהם תומכים בטרור בזמן מלחמה".

"המשטרה לא עשתה עבודה טובה" (בן קלמר)

"קבוצות זורעות אלימות ופחד ואף אחד לא עומד מולן"

"היה שם פשוט טירוף", תיאר יריב אופנהיימר, מזכ"ל תנועת "שלום עכשיו". "כאילו לא מספיקים הטילים שנוחתים הקיצוניים האלו שוטפים את הרחובות בפחד ואימה. הארגונים הימניים האלו לא מכחישים שהמטרה שלהם היא זריעת פחד בקרב פעילי שמאל והפעלת אלימות נגדם. זה שמשרד המשפטים והמשטרה חסרי אונים מולם זו פשוט הפקרות".

לדברי אופנהיימר האירוע האלים אמש הוא רק חולייה נוספת בשרשרת. "השטח מבעבע", הוא טען. "מי שגולש בפייסבוק של הקבוצות הללו מבין שמדובר בהתארגנויות כמעט יום יומיות, בהן הקיצוניים מחפשים קורבנות של ערבים או שמאלנים ותוקפים אותם. זה פחד אלוהים. מה שהם עשו אתמול זה ממש טרור. זה מדכא שיש קבוצות כל כך אלימות וגזעניות ואף אחד לא עומד מולן".

יושבת ראש מר"צ, ח"כ זהבה גלאון, הודיעה היום כי בכוונתה לפנות לשר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', בבקשה שיתערב ויורה למשטרה למלא את תפקידה בהגנה על מפגינים. "לא יעלה על הדעת שהמשטרה, במקום להגן על המפגינים ועל הזכות להפגין, תפקיר אותן ותגן על המתפרעים", מסרה גלאון והוסיפה: "נראה שמדובר במגמה הולכת ומחריפה במסגרתה רשויות אכיפת החוק לא ממלאות את תפקידן לשמור על הסדר הציבורי".