תושב הדרום חסם את הכביש לעזה

תושב כרם שלום חסם באמצעות משאיתו את הכביש המוביל לרצועת עזה, בכדי למנוע ממשאיות להוביל סחורה לתוך רצועת עזה. "אין לי בעיה עם מעבר של ציוד הומניטרי, אבל בשיירה הארוכה יש גם מוצרי מותרות", הסביר הצעיר שחסם את הדרך. "הם יורים עלינו, ואנחנו נותנים להם סחורה?", הוא תהה

הכביש החסום, הבוקר (פייסבוק)

לא מחכה לצבא: דניאל מטרי, תושב כרם שלום בן 27, החליט היום (א') לחסום את הכביש המוביל לעזה בכדי למנוע העברת סחורה לתוך רצועת עזה. מטרי, נשוי ואב לפעוטה, חסם את הדרך למשך כשלוש שעות, עם המשאית שברשותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אין לי בעיה עם מעבר של ציוד הומניטרי - גז, דלק, ציוד רפואי, אבל בשיירה הארוכה של המשאיות יש גם דברים כמו קולה, מוצרי מותרות", הסביר מטרי בשיחה עם חדשות 2 Online. "הם יורים עלינו, ואנחנו נותנים להם סחורה כדי שימשיכו לירות? זה הגיוני? בשביל מה מעבירים מלט, כדי שיחפרו עוד מנהרות לקיבוץ? אני מודאג מהסחורה שמגיעה לעזה".

לטענתו של מטרי, נהגי המשאיות שלא יכלו להמשיך בנסיעתם בגללו, הזדהו עם מחאתו הפרטית. "הנהגים שהתעכבו בגללי הבינו את מה שעשיתי וחיזקו אותי", הוא סיפר. "חלק מהם תושבי המועצה. היו אפילו נהגים מרהט שאמרו לי שאני צודק, שגם עליהם יורים. אלו היו כמה שעות של אחדות והבנה".

סיוע הומניטרי לעזה, ארכיון (דובר צה"ל)

"זה לא עניין של ערבים מול יהודים, כולנו נגד חמאס"

"הבוקר קמתי לצלילי צבע אדום ובום מטורף", ציין מטרי את הסיבה לחסימת הכביש. "הבנתי שהייתה נפילה ליד ממ"ד שבו ישנו ילדים והחלטתי שאני לא מוכן לשתוק. יש לי ילדה בת שנה שלא ישנה טוב בלילה. היא בוכה ומה אפשר להגיד לה? אבל אני לא מסתכל רק על הילדה שלי, אני מסתכל על כל הקיבוץ, על כל המועצה, על המדינה".

"לא פגעתי באף אחד", הבהיר מטרי. "שמעתי להוראות הצבא ואפשרתי לרכבים אזרחיים וצבאיים לעבור. בשלב מסוים, כמה נהגים הביעו דאגה מזה שהם עומדים שם וחשופים לירי רקטות והבנתי אותם והחלטתי להתפנות. זה היה משהו סמלי. התגובות היו מחזקות מאוד והרגשתי שעזרתי למדינה".

"זה לא עניין של ערבים מול יהודים, זה עניין מדיני", הדגיש מטרי. "כל הישראלים - יהודים, ערבים, נוצרים, צ'רקסים - כולם נגד חמאס. אני מבין שגם לצד השני קשה וגם שם הילדים לא ישנים בלילות. אנחנו לא רוצים את זה, אנחנו רוצים שקט".

ממתאם פעולות הממשלה בשטחים נמסר כי "המדיניות במהלך המבצע הינה הכנסת מוצרי מזון בסיסיים בלבד וכל מזון שאינו חיוני ואשר הגיע ללא תיאום (כמו פחיות הקולה) לא נכנס לעזה והסתובב כלעומת שבא".