קריית אתא: בת 9 טבעה בבריכה, מצבה אנוש

צוותי מד"א הוזעקו לבריכת שחייה בקאנטרי קלאב בעיר בעקבות דיווח על ילדה שטבעה במים. החובשים והפרמדיקים ביצעו בה פעולות החייאה ופינו אותה במצב אנוש לבית החולים. עד ראייה: "אחד המתרחצים הבחין בה צפה". מבדיקה ראשונית עולה כי הילדה ככל הנראה הגיעה לבדה לבריכה

הבילוי בבריכה הסתיים באסון: ילדה בת 9 נמשתה מבריכת שחייה בקאנטרי קלאב בקריית אתא, לאחר שטבעה. צוותי מד"א שהגיעו למקום ביצעו בה פעולות החייאה, ופינו אותה במצב אנוש לקבלת טיפול רפואי בבית החולים רמב"ם בחיפה. חוקרי משטרת זבולון סגרו את בריכת השחייה ופתחו בחקירת נסיבות הטביעה.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מבדיקה ראשונית עולה כי הילדה ככל הנראה הגיעה לבדה לבריכה, ללא ליווי מבוגר. מציל הבריכה נחקר על ידי המשטרה. מעדויות של מתרחצים ששהו במקום עולה כי הילדה נמצאה בקרקעית הבריכה על ידי אחד מהם, שהזעיק את המציל.

עדת ראייה נוספת מתחה ביקורת על התנהלות המצילים במקום, דבר שגרם לטענתה לאסון. "זו הייתה רק שאלה של זמן, הם כל הזמן עסוקים רק בטלפון הנייד ובשיחות עם המתרחצים", סיפרה האישה לחדשות 2 Online, "כואב הלב, גם לי יש נכדים, אבל אפשר לשלוח ילדה בת 9 בלי ההורים, זה לא היה צריך לקרות".

"אחד המתרחצים הבחין בה צפה במי הבריכה. הוא הזעיק את המציל ומשה אותה מהמים. מיד אחר כך המציל החל לבצע בה פעולות החייאה", שחזרה מתרחצת נוספת שהייתה עדה למתרחש. עדת ראייה נוספת העידה: "ישבנו רחוק מהבריכה ושמענו צרחות. אנשים החלו לרוץ להביא את המציל, היה בלגן".

צביקה קאופמן, אחראי הבטיחות בקאנטרי קריית אתא, שבבעלות החברה למרכזי תרבות וספורט לעובד ומשפחתו בע"מ, מסר בתגובה לחדשות 2: "מדובר במקרה מצער ואנו מאחלים לילדה ולמשפחתה בריאות והחלמה מהירה. אנו משתפים פעולה עם המשטרה, בודקים ומתחקרים את האירוע. לאחר שהפרטים יהיו בידינו נוכל להגיב".