בשל מבצע "צוק איתן": כל הטיסות משדה דב יועברו לנמל התעופה בן גוריון

רשות שדות התעופה הודיעה כי כל ההמראות והנחיתות משדה דב בתל אביב יועברו לנמל התעופה בן גוריון בשל המצב הביטחוני. החל מיום ראשון, כל הטיסות המוזלות שהיו אמורות לצאת מטרמינל 1 בנתב"ג. יעברו לטרמינל 3. לנוסעים מומלץ להתעדכן ברשת

עובר לנתב"ג. מטוס של חברת ישראייר (פלאש 90)

כל הטיסות - המראות ונחיתות - שתוכננו בשדה דב בתל אביב יעברו ממחר (שבת) לטרמינל 1 שבנמל התעופה בן גוריון בשל המצב הביטחוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החל מיום ראשון, כל הטיסות המוזלות שהיו אמורות לצאת מטרמינל 1 יעברו לטרמינל 3. לנוסעים מומלץ להתעדכן בחברות התעופה ובאתר רשות שדות התעופה.

חמאס הזהיר היום חברות תעופה כי הוא מתכוון לפגוע בנמל התעופה בן גוריון וקרא להן לא לטוס לישראל. "לאור המתקפות הישראליות על תושבי רצועת עזה, החליטה הזרוע הצבאית של הארגון להגיב לתוקפנות ואנו מזהירים את חברות התעופה שלא לטוס לנמל התעופה בלוד שיהיה אחד מהמטרות שלנו היום מאחר והוא גם משמש כבסיס צבאי", פורסם בהודעת חמאס.

דובר רשות שדות התעופה מסר בתגובה לסוכנות רויטרס כי אזעקה אכן נשמעה במתחם השדה, במסגרת אזעקה נרחבת שנשמעה בכל אזור גוש דן והשפלה סמוך לשעה 11 בבוקר, אך זו הייתה התראה כללית-אזורית שלא כוונה באופן פרטני לנמל התעופה.

למרות המצב: הפעילות בנתב"ג לא נפגעה

מנהל התעופה האזרחית ביחד עם רשות שדות התעופה ביצעו מספר פעולות על מנת להגביר את הבטיחות בנתב"ג במהלך ימי המבצע, אך הקפידו לא לפגוע בפעילות השוטפת של השדה - בשיא עונת הקיץ. המטוסים הממריאים, המריאו מזרחה ולאחר מכן פנו צפונה - זאת במקום להמריא כרגיל מערבה מעל חולון לכיוון הים.

המטוסים הנוחתים משתמשים במסלול 21 החדש, שנחנך רק לפני חודש וחצי, המאפשר גישה מצפון (מעל ראש העין והשרון). בכך, מתרחקים המטוסים האזרחיים מהאזורים המסוכנים יותר.