תופעה מסוכנת: מצטלמים עם שברי הרקטות

עידן הסלפי, הרשתות החברתיות והסמארטפונים עם המצלמה מוביל לבעיה מסוכנת בסבב הלחימה הזה: אזרחים מצלמים את עצמם עם שברי הרקטות ועם שברי מיירטי כיפת ברזל, ומעלים את התמונות לרשת. במשטרה מזהירים: השברים נפיצים ומכילים חומרים רעילים. מי שמוצא אותם צריך להתרחק ולהתקשר למשטרה

רסיסים בתל אביב, היום (יונתן ריפתין)

תופעה מסוכנת: למרות אזהרות המשטרה, אזרחים שנפלי טילים שיורטו על ידי כיפת ברזל נפלו באזור מגוריהם מצטלמים עם השברים וחלקם גם לוקחים אותם איתם למזכרת. במשטרה מדגישים כי מדובר בנפלים שייתכן ומכילים עדיין חומרי נפץ, ואסור להתקרב אליהם - אלא להתקשר למשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התופעה התרחבה במיוחד הבוקר, אחרי שלושה יירוטים בגוש דן שהובילו לנפילה של שברים רבים ברחבי תל אביב. לא מעט תושבים העלו תמונות שלהם ברשתות החברתיות עם שרידי הרקטות והמיירטים.

מצטלמים עם הרסיסים בת"א (יונתן ריפתין)

אבל לא מדובר בתופעה ייחודית לגוש דן. המשטרה מדווחת כי יש תושבים רבים שמצטלמים עם השברים גם באשדוד וביישובים נוספים בדרום ובשפלה.

במשטרה מבהירים כי מדובר בתופעה מסוכנת: אין להתקרב לזירות נפילה ואין לגעת או להזיז שרידים אלו העלולים להכיל רכיבים נפיצים או פירוטכניים במצב רגיש. בנוסף עלולים השרידים להכיל חומרים רעילים אחרים.

מצטלמים עם הרסיסים בת"א (חדשות 2)

אז מה עושים אם מוצאים שרידי רקטה באזורכם? במשטרה מבקשים להתרחק מהמקום ולעדכן מיידית את מוקד 100, על מנת שחבלן יגיע ויטפל בסכנה.