בגלל הירי לצפון: מטוס שב לפולין

שיבושים מורגשים בנחיתות והמראות בנתב"ג בשל המצב הביטחוני. במהלך הלילה טיסה של חברת "לוט" הפולנית שבה על עקבותיה בשל הירי לצפון. צה"ל לציבור: להימנע מתעופה ספורטיבית בסופ"ש

ארכיון (רויטרס)

הירי לעבר הצפון הלילה - הביא גם לשינויים במסלולי הטיסה, ובשל חשש לבטיחות הנוסעים - אחד המטוסים נאלץ לשוב על עקבותיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מטוס של חברת "לוט" הפולנית שהיה בדרכו לישראל קיבל הנחייה להמתין באוויר במהלך הלילה, בשל הרקטה שנורתה מלבנון. הטייס החליט לצאת לשדה חליפי בלרנקה שבקפריסין, ולאחר המתנה בלרנקה שב לפולין עם הנוסעים. הם ייצאו במועד מאוחר יותר לישראל.

ולא רק הטיסה הזו הושפעה בשל המצב הביטחוני. בשל סגירת המרחב האווירי של ישראל לסירוגין על ידי חיל האוויר מורגשים שיבושים בהמראות ונחיתות נוספות. שיטוט באתר רשות שדות התעופה העלה שרוב הטיסות המריאו באיחורים ניכרים של יותר משעה. לעומת זאת, פחות איחורים מורגשים בנחיתות. כך למשל בשל המטח שנורה בשעה 10:40 לאזור, הטיסות  בנתב"ג הופסקו ל-9 דקות.

הרקטה שנפלה בצפון (טופליין)

שדה התעופה שדה דב ברמת אביב ייסגר מחר (שבת) לטיסות אזרחיות בשל צמצום המסדרון האווירי האזרחי על רקע המצב הביטחוני. כל הפעילות האווירית האזרחית תועתק ממנו לטרמינל 1 בנתב"ג. כתוצאה מכך, צפויים מחר שיבושים בלוח הטיסות של ארקיע וישראייר הפועלות משדה דב.

עקב עומס על אתר רשות שדות התעופה, התכנים בו צומצמו וניתן לראות בו רק את מועדי ההמראות והנחיתוה. הגישה אל שאר תכני האתר מוגבלת בשל כמות גדולה של גולשים. במקביל, לאור המצב ועל מנת לשמור על בטיחות הטיסה במרחב האווירי, צה"ל ביקש הבוקר מהציבור להימנע משימוש בתעופה ספורטיבית במהלך סוף השבוע מתל אביב דרומה.