בגלל האזעקה: 3 פצועים בתאונת שרשרת בכביש גהה

שלושה בני אדם נפצעו באורח בינוני וקל בתאונת שרשרת בכביש גהה שנגרמה בשל אזעקת ירי הטילים לגוש דן; מכונית פרטית בלמה בפתואמיות, אוטובוס התנגש בה. מה לעשות אם יש אזעקה כשאתם נוהגים ברכב או נוסעים בתחבורה ציבורית?

מיד לאחר האזעקה הבוקר (ה') בגוש דן בשעה 8:00, התנגש אוטובוס ברכב פרטי סמוך למחלף גהה בפתח תקווה. נהג הרכב הפרטי נסע בכביש 4, אך נאלץ לבלום בגלל האזעקה, ולאחר מכן האוטובוס התנגש בו, ונגרמה תאונת שרשרת בה ניזוקו קשות לפחות שלוש מכוניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שלושה בני אדם נפצעו בתאונה. צוות של מגן דוד אדום פינה פצוע בינוני ושתי פצועות נוספות במצב קל לבתי החולים בילינסון והשרון בפתח תקווה.

התנועה באזור הדרום והמרכז לא משותקת, ועל כן אזרחים רבים שואלים איך עליהם לנהוג אם הם שומעים אזעקה בזמן נסיעה או נהיגה ברכב. על פי הנחיות פיקוד העורף, אם אתם ברכב בזמן אזעקה, עליכם לעצור בצד הדרך, לצאת מהרכב ולהיכנס למבנה או למחסה קרוב. אם לא ניתן להגיע למבנה או למחסה תוך פרק הזמן העומד לרשותנו - יש לצאת מהרכב, לשכב על הקרקע ולהגן על הראש באמצעות הידיים.

במקרה שלא ניתן לצאת מהרכב, יש לעצור בצד הדרך ולהמתין 10 דקות. אם אתם נוסעים בהסעות תלמידים או אוטובוסים - יש לעצור בצד הדרך, ועל הנהג לפתוח את הדלתות, על הנוסעים להתכופף ולהגן על הראש באמצעות הידיים.בהישמע אזעקה בעת נסיעה ברכבת, על הנהג להאט את הרכבת ל-30 קמ"ש במשך עשר דקות, על הנוסעים להימצא מתחת לקו חלונות.