מבצע "צוק איתן" בעדשת המצלמות: סיכום ביניים בתמונות של המערכה

סבב הלחימה הנוכחי בעזה מנפק לא מעט רגעים מתועדים מצולמים - חלקם אפילו דרמטים - המספרים את התקדמות המערכה עד כה: מאז תחילת המבצע יירטה המערכת עשרות רקטות שכוונו לעבר ריכוזי אוכלוסייה ברחבי הארץ. יותר מ-200 רקטות נפלו בשטח ישראל, רובן בשטחים פתוחים. בתגובה הפציץ צה"ל יותר מ-600 מטרות בעזה

סוללת כיפת ברזל בפעולה (רויטרס)

היום השלישי למבצע "צוק איתן" מביא עמו הבנות חדשות לגבי הרחבת טווח הירי של חמאס, כשאמש (ד') לראשונה התפוצצו שתי רקטות בשטחים פתוחים בזיכרון יעקב ובדימונה. הבוקר נכנסה רשמית למעגל היישובים המאוימים גם מצפה רמון, זאת לאחר שבחמאס ניסו לפגוע בבסיס חיל האוויר באזור.

פגיעת רקטה באחד היישובים (רויטרס)

 התרחבות רדיוס הפגיעה מדגישה בסבב הלחימה הנוכחי את יעילותה של מערכת "כיפת ברזל", המסתמנת ללא כל ספק כאחד ההישגים המשמעותיים ביותר של ישראל במערכה מול הירי מעזה עם נתוני הצלחה מרשימים של יותר מ-95%.

מתפנים למרחבים מוגנים (רויטרס)

בתל אביב יירטה הבוקר המערכת רקטה שנורצה לעבר העיר. שרידיה התפזרו באחת השכונות הדרומיות ועוררו בהלה קלה בקרב התושבים.

מסרבים להתרגל לבהלה (AP)

מאז תחילת המבצע יירטה המערכת לפחות 61 רקטות שכוונו לעבר ריכוזי אוכלוסייה ברחבי הארץ. 234 רקטות נפלו בשטח ישראל, רובן המכריע בשטחים פתוחים. בצה"ל ממשיכים במקביל לתקוף מטרות בעזה, כשביממה האחרונה הפגיז חיל האוויר 326 יעדי טרור ברצועה. מאז החל המבצע, הספיק צה"ל לפגוע בכ-600 תשתיות של חמאס.

כוחות צה"ל ערוכים סמוך לרצועה (דובר צה"ל)

רה"מ ושר הביטחון דנים בדרכי הפעולה (לע"מ)

תקיפה של מטרה בעזה (רויטרס)

הפצצת תשתית טרור (פלסטינים)

הפגזת בניין של חמאס

חיסול פעיל טרור בלב הרצועה (רויטרס)

ניסיון חדירת חמושים לקיבוץ זיקים (דובר צה"ל)