תקועים בטורקיה: "הצוות לא רוצה לטוס לישראל"

נוסעים ישראלים זועמים בשדה התעופה באיסטנבול לאחר שחברת התעופה הטורקית פגסוס דחתה את הטיסה שהייתה אמורה לצאת הערב לתל אביב. "הם אמרו שהצוות מפחד לטוס לישראל בגלל המצב ולא מסדרים לנו מלון", סיפר אחד הנוסעים. עם זאת, טיסות של טורקיש איירליינס לתל אביב יצאו כרגיל. "לא יודעים איפה נישן בלילה"

ההמולה באיסטנבול (דודי דביר)

לפחות 100 נוסעים ישראלים שהיו אמורים להמריא הערב (ג') מנמל התעופה של איסטנבול לתל אביב תקועים כבר שעות ארוכות בטרמינל, זאת לאחר שלטענתם צוות הטיסה הטורקי סירב לנחות בתל אביב בשל המצב הביטחוני בארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בטיסה 779 שהייתה אמורה להמריא בשעה 21:00 שעון איסטנבול לתל אביב. אחרי כשעה וחצי של המתנה לפני תחילת העלייה למטוס, הנוסעים הישראלים בדקו עם החברה מדוע ההליך מתעכב. "אמרו לנו שהצוות הטורקי מסרב לטוס לארץ בגלל המצב, זאת בעוד טיסות של טורקיש איירליינס לתל אביב ממריאות כרגיל", סיפר לחדשות 2 Online עמית, שתקוע עם עוד ישראלים בנמל.

מה שמטריד אותו ואת יתר הישראלים הוא שהטיסה נדחתה בינתיים ל-06:00 בבוקר - זאת מבלי לספק להם בית מלון,אוכל או הסברים נוספים. "אנחנו אמורים להישאר כאן ולא מבינים למה לא נתנו לנו אוכל או מלון - טרם דיברנו עם נציג ישראלי כלשהו כי מדובר בחברת לואו קוסט טורקית שאין לה נציגות בישראל, אנחנו מדברים בינתיים עם הנציגים הטורקים ולא יודעים איפה נישן הלילה".

לנציגים הטורקים אין תשובות

"נותרנו חסרי תשובות וחסרי אונים לגבי דחיית הטיסה", סיפר דודי דביר, נוסע ישראלי. "מאחר ואין רשת ווי-פי בנמל, הנוסעים הישראלים ברובם אינם יכולים ליצור קשר עם בני משפחתם ולהודיע להם על העיכובים או להתעדכן בהתרחשות בארץ".

הנציגים הטורקים נותרו ללא תשובות לשאלות הרבות מצד הנוסעים שרק רוצים להגיע לישראל. גם באתר רשות שדות התעופה בישראל נכתב כי טיסה 779 שהייתה אמורה לנחות הלילה בארץ תנחת רק מחר בבוקר, שלא כמתוכנן. הנוסעים יצרו קשר עם חמ"ל משרד החוץ שמנסה לסייע להם.

חברת פגסוס הטורקית החלה את פעילותה בישראל בחודש מאי 2012, והיא מפעילה טיסות ישירות לאיסטנבול שבטורקיה, משם ישראל רבים טסים ליעדים אחרים.