"נהרוג אותך כשתחזרי, בואי כבר"

עשרות משפחות בישראל עוד מחכות לאות מיקיריהן השוהים באזור אסון רעידת האדמה שפקד אתמול את נפאל. אולם משפחות רבות אחרות הסתפקו אפילו בהודעה אחת או שתיים כדי לדעת שקרוביהן בריאים ושלמים. "עכשיו אנחנו אופטימיים", סיפר אחד האבות המודאגים לחדשות 2 Online

"בואי כבר" (צילום מסך)

יממה לאחר רעידת האדמה בנפאל, התקשורת במדינה מוכת האסון עדיין קורסת. הרשת הסלולרית בקושי עובדת, האינטרנט בא והולך, וכל הודעה שמגיעה מהמטיילים הישראלים למשפחותיהם בארץ היא בגדר אירוע נדיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טל, למשל, הופתעה לקבל היום (ראשון) הודעה בפייסבוק מאחותה מלי שושן, המטיילת בקטמנדו. "אני בסדר, אוהבת אותך", כתבה מלי לאחותה המודאגת. "נהרוג אותך כשתחזרי הביתה!!! בואי כבר", השיבה לה טל, "איפה את??".

רק אתמול פרסמה טל פוסט נואש בפייסבוק בתקווה שמישהו יראה אותו ויוכל לעדכן אותה במצבה של אחותה. "מחפשת את אחותי - מלי שושן", כתבה טל בעמוד הפייסבוק שלה אתמול. "ידוע שבחמישי הייתה בקטמנדו ותכננה להישאר שם (לא ידוע איפה בדיוק לצערי)".

אסף, אביה של עמית השוהה בעיירה נפאלית סמוך לאתר באנג'י, הצליח גם הוא ליצור קשר עם בתו הבוקר. "אני בסדר", כתבה לו עמית, "ישנו בלילה באזור הבאנג'י. על ההר הדרכים חסומות. אין איך לחזור, אנחנו צריכים חילוץ".

"את באזור הבאנג'י עדיין? כמה ישראלים איתך?", שאל אסף, ובתו השיבה: "אנחנו שבעה ישראלים, הרגשנו את הרעידה חזק, מאז כל הזמן יש רעידות עד עכשיו. אני בסדר גמור, לא נפגעתי. הדרכים חסומות, אין דרך לחזור לקטמנדו, אנחנו צריכים חילוץ מוסק".

עמית ציינה כי עמה נמצאים הישראלים רועי אלעד, לוטם אילני, נטע אסיף, סיוון קטן, יניב אורן ויסמין שקלובסקי. "תוך כמה דקות היו טלפונים נרגשים וההורים נרגעו לאחר ההודעות המרגיעות שהעברנו להם", סיפר אסף לחדשות 2 Online. "היום הייתה רעידה גדולה יותר, והיא לא יצרה איתנו קשר לאחר מכן, אבל עכשיו אנחנו אופטימיים שהכל בסדר".

שיר וליאור המטיילים יחד בנפאל פתחו קבוצת וואטסאפ עם בני משפחתו של ליאור. הערב הם הצליחו גם להתכתב עם יקיריהם בארץ. "אנחנו בבאגנס, זה ליד פוקרה", סיפר ליאור לבני משפחתו.

"היה ממש מוזר, הכל רעד ממש חזק, אבל יש פה מלא שטח פתוח אז ישר כולם יוצאים לשם", הוא הוסיף. "הראשון היה ממש חזק והיו עוד כמה קטנים, אבל אין לכם מה לדאוג. כל רעש קטן, כולם רצים".

"תשתדל שלא לצאת לדרכים בימים הקרובים", הציע אורי, אחיו של ליאור. "יש לאירוע שכזה הרבה משמעויות. גשרים, כבישים וכו'". יונית, אמו של שיר, אמרה לחדשות 2 Online: "חיכינו שבע שעות להודעה, היינו מאוד בלחץ".