חולדאי מרגיע: "נמשיך לקיים חיי שגרה"

אחרי ירי הרקטה לכיוון תל אביב, ראש העיר מנסה להרגיע את התושבים ומבטיח להמשיך ולקיים את כל האירועים כרגיל. בניגוד לחולדאי, ראש עיריית גבעתיים רן קוניק החליט לבטל כמה מפעילויות הקיץ בעיר

עיר ללא הפסקה - לפחות נכון לעכשיו: ראש עיריית תל אביב רון חולדאי הבהיר הערב (ג') כי העיר ממשיכה בשגרת יומה. "אני קורא לתושבים להמשיך ברגיעה, לעשות את הכל ולבוא מחר לקייטנות", אמר ראש העיר בריאיון למהדורה המרכזית. "אנחנו נקיים את כל האירועים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"החמ"ל שלנו בעירייה פתוח, אבל גם על פי פיקוד העורף וגם על פי הערכת המצב שקיימנו הערב, העיר תמשיך בשגרה", הדגיש חולדאי. "אנחנו פועלים לפי המצב, ובכל פעם נשקול מחדש. אני סומך על התושבים".

עם זאת, חולדאי פנה לתושבי העיר וביקש מהם להיערך למקרה של אזעקה נוספת, אם תישמע כזאת. "אין לנו שום אפשרות לענות תוך דקה במוקד העירוני כש-3,000 אנשים מתקשרים במקביל", הבהיר חולדאי. "אני מבקש שכל אחד מהתושבים ילמד את ההוראות, ויידע כיצד צריך לנהוג כשנשמעת אזעקה".

חולדאי התייחס גם להחלטה לפתוח את המקלטים הציבוריים ברחבי העיר היום. "דאגנו לפתוח את המקלטים כבר בבוקר כדי להיות ערוכים, למרות העובדה שלא קיבלנו הוראה כזאת", ציין חולדאי. "לשמחתי המקלטים היו פתוחים, ואנחנו ממשיכים הלאה".

בגבעתיים בוטלו חלק מהפעילויות

בניגוד לתל אביב, בגבעתיים השגרה תימשך רק באופן חלקי. ראש העירייה רן קוניק אמר בשיחה עם חדשות 2 Online כי בוטלו מספר פעילויות של קייטנות שפועלות בעיר. "למשל, נסיעה לבריכה בראשון לציון שתוכננה למחר - בוטלה", פירט קוניק. "אנחנו צריכים גם להיערך בנוגע לאירועי קיץ שמתנהלים בהיקפים גדולים ובריכוזי אוכלוסין. אנחנו נעשה הערכות מצב ונבחן את הדברים".

לדבריו, האזעקה שנשמעה ברחבי גוש דן תפסה את אנשי העירייה לא מוכנים. "הייתי במשרדי הערב ובדיוק דיברתי עם הצוות על כך שאנחנו מחליטים לפתוח את המקלטים", הוא סיפר. "חמש דקות לאחר מכן נשמעה האזעקה. כעת מתנהל תהליך של פתיחת המקלטים בעיר".

ביטל מספר פעילויות בגבעתיים. קוניק (פייסבוק)

"יחד עם זאת התושבים לא הופתעו", הדגיש קוניק. "כולם כאן עירניים וצמודים לכלי התקשורת. חייבים לציין שהתושבים משתפים פעולה עם כל הגורמים בעיר ומשתדלים להיצמד להוראות לצד קיום השגרה".

ראשל"צ: אין שינוי של ממש בהנחיות

בעיריית ראשון לציון סיימו הערב הערכת מצב, ובינתיים אין שינוי של ממש בהנחיות לתושבי העיר. עם זאת, בעירייה עדיין לא התקבלה החלטה אם להמליץ לתושבים על הימנעות מרחצה בחוף הים העירוני מחר.

דב צור, ארכיון (חדשות 2)

"בדקנו את עצמנו בהיבט של מוסדות הלימוד", ציין ראש העירייה דב צור. "וידאנו שהמקלטים והממ"דים במוסדות הלימוד - גם של ההשכלה הגבוהה - מסוגלים לקלוט את כמות התלמידים שנמצאת שם. כך גם לגבי מוקדים כמו קאנטרי קלאבים ומרכזים שמכילים ריכוזי אוכלוסיה".