עכו: הפגנות זעם בעקבות רצח הנער מוחמד אבו ח'דיר

ההפגנות במגזר הערבי הגיעו היום לעכו, שם מחו עשרות צעירים על רצח הנער מוחמד אבו ח'דיר בשבוע שעבר. בעוד שהמפגינים התעקשו על זכותם למחות ולחסום את הכניסה לעיר העתיקה, ביקשו בכירים במגזר להרגיע את הרוחות: "נשמור על היחסים בין היהודים לערבים באזור". הפגנות נוספות התקיימו בכפרים בצפון הארץ

עכו, היום (חדשות 2)

הרוחות במגזר הערבי מסרבות להירגע. מאות בני אדם בהמשיכו היום (ב') בשעות הערב במחאות בעקבות רצח הנער מוחמד אבו ח'דיר במספר מוקדים, כשהמרכזית בהם התקיימה בעיר עכו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כ-250 צעירים הפגינו במספר מוקדים בעיר, כשהם מניפים את דגלי הרשות הפלסטינית ושלטים נגד מדינת ישראל. הצעירים קראו קריאות כמו "מדינת ישראל-מדינת כיבוש", ו-"לא נשתוק, נמשיך להפגין". במסגרת מחאתם צעדו הצעירים בצירי העיר ואף חסמו את הרחוב המוביל לעיר העתיקה.

מאוחר יותר נעו המפגינים לעבר של שוטרי היס"מ שהוזעקו למקום בפיקודו של תת ניצב אבי אדרי, מפקד תחנת משטרת חיפה, שפיקד בעבר על תחנת עכו. אדרי טען כי לכוחות המשטרה אין כל כוונה להתעמת עם המפגנים.

"זכותו של כל אדם להפגין"

תוך כדי צעדת המפגינים, הגיעו אל השטח גם גורמים במגזר הערבי המתגוררים בעיר, ביניהם גם חבר הכנסת לשעבר עבאס זקור, המתגורר בעיר, והשייח סמיר עאסי, אימאם המסגד הגדול בעכו. "זכותו של כל אדם להפגין ולהביע את מחאתו, אבל לא בדרך שתוביל לפגיעה ביחסים בין יהודים וערבים בעיר", אמר עאסי.

בהמשך ציין עאסי, שנחשב לאחד ממכובדי המגזר בעיר, כי אין כל כוונה לפגוע במרקם היחסים העדין בעכו ואף חסם בגופו את המפגינים. "אם יהודי יפגע בערבי - לא נשתוק. אבל כאן היהודים מכבדים אותנו, ואנחנו מכבדים אותם ואין שום כוונה להרוס את המצב הזה", הבהיר השייח.

"נשמור על היחסים", עכו

מנגד, צעירים רבים המשיכו במחאתם בעקבות רצח הנער הפלסטיני. "זכותנו להפגין בכל מקום שנבחר", אמר אחד ממארגני המחאה לחדשות 2 Online. "נמשיך בהפגנות גם בימים הקרובים ולהניף את דגל פלסטין בכל מקום במדינה, היס"מ לא ירתיע אותנו", הבהיר.

בנוסף להפגנה בעכו, התקיימו הפגנות נוספות גם בכפרים באזור הצפון. בין השאר התאספו עשרות מפגינים בצומת המוביל, בריינה, כאוכב ובענה.