בעיירית נצרת מוחים על ההפגנות: "יש ח"כים ערבים שמתסיסים ואז נוטשים"

לקראת הפגנת הזעם המתוכננת ליום שישי בנצרת, בעיריית העיר הערבית הגדולה בישראל לא מתלהבים מהרעיון. "יש חברי כנסת ערבים שקוראים להפגין, באים להפגנה ואז עוזבים כשהרוחות מתלהטות", האשימו בעירייה. ראש העיר עלי סלאם אמר: "לא אכפת לי שיפגינו בכל עיר אחרת, לא אצלי"

הפגנה בערערה (למצולמים אין קשר לכתבה) (חדשות 2)

גורמים בעיריית נצרת מתחו ביקורת חריפה על חברי כנסת מהמפלגות הערביות לקראת הפגנות הזעם המתוכננות ליום שישי הקרוב. "יש חברי כנסת ערבים שקוראים לבוא להפגין, באים להפגנה, וכשהרוחות מתלהטות - עוזבים ומשאירים את הצעירים להתמודד לבד עם המשטרה", תקפו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש עיריית נצרת עלי סלאם הביע התנגדות לקיומה של ההפגנה בעיר הערבית הגדולה בישראל. "אני לא מוכן שהפגנת הזעם של וועדת המעקב של ערביי ישראל תהיה אצלי בעיר", אמר סלאם לחדשות 2 Online. "ועדת המעקב החליטה מה שהחליטה, שתקיים את ההפגנה בכל עיר אחרת, לא כאן".

אתמול תקפה קבוצה של כ-50 צעירים את תחנת כיבוי האש בעיר בזיקוקים ואבנים. הצעירים אף ניסו לחסום את צומת המוסכים בנצרת, ולא כולם בעיר אהבו את דרך הפעולה. "אנחנו רוצים להפגין, אני בעצמי רוצה להביע סולידריות עם פלסטין והעם הפלסטיני נגד הגזענות והתוקפנות של ראש הממשלה, אבל אני נגד יידוי אבנים והתפרעות", הסביר תושב נצרת. "זה משחק לידי המשטרה והממשלה, שמנצלת כל רגע כדי לצאת נגד הציבור הערבי. הפרות הסדר פוגעות בנו".

הבוקר הרוחות נרגעו מעט ביישובים הערבים. בטמרה, שבערה אתמול, נפתחו בתי העסק כרגיל, וקריאות נשמעו נגד התנהלות המשטרה בהפגנות, כמו גם נגד הצעירים המפגינים. לדברי תושבים בטמרה, המשטרה היא שהובילה לעימות בין שני הצדדים. בעיר מקווים שהחיים יחזרו למסלולם במהרה.