פחד בגנים הלא ממוגנים באשכול: "זו רולטה"

28 פעוטות עד גיל 3 נמצאים בשני הגנים היחידים בהם אין מיגון במועצה האזורית, שסופגת עשרות רקטות בסבב ההסלמה הנוכחי. ההורים בלחץ: "סייעות לא יכולות להעביר את כולם למקלט בתוך 15 שניות". לטענתם, הובטח להם שהילדים יועברו אך זה יקרה רק בשנה הבאה‎. המועצה בתגובה: "פועלים על פי הוראות פיקוד העורף"

הכניסה למקלט בגן (המייל האדום)

בימים של מתיחות ביטחונית בהם רקטות נורות לעבר יישובי הדרום, טוענים מספר הורים מהמועצה האזורית אשכול כי שני גנים בישובים תלמי-אליהו ואוהד אינם ממוגנים וכי המועצה מפקירה את ילדיהם. לטענת ההורים, במועצת אשכול הובטח להם כי ברגע שתהיה הסלמה יועברו הילדים לגנים ממוגנים, אך ההבטחה לא קוימה. "זו פשוט רולטה. רק בשבוע שעבר נפלו בתלמי אליהו ובאוהד שתי רקטות. כל ההורים פה בחרדות", סיפרה אחת האימהות המודאגות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההורים מספרים כי בשני הגנים, אשר פועלים במבנים של המועצה, נמצאים 28 פעוטות. בגנים יש מרחב מוגן, אך לדברי ההורים, הגננות והסייעות לא מסוגלות להעביר את כל הילדים למקלטים ב-15 שניות, טווח הזמן שיש לתושבי האזור לתפוס מחסה מרגע הישמע אזעקת "צבע אדום".

אוהד ותלמי אליהו (חדשות 2)

"בגן באוהד יש 13 ילדים בגילאים של עד שנה וחצי. גננת ושתי סייעות לא מסוגלות להרים את כולם ולקחת אותם למקלט ב-15 שניות. זה לא הגיוני. בגן בתלמי אליהו יש 15 פעוטות עד גיל 3. הגננות אובדות עצות", מתארת האם לחדשות 2 Online.

"ראש המועצה הבטיח לנו שכשתהיה הסלמה הם יעבירו את הילדים בשני הגנים למבנים ממוגנים, אבל עכשיו הוא מתעלם מהפניות שלנו", מוסיפה האם, "אלה שני הגנים היחידים שלא ממוגנים ופשוט לא איכפת להם".

המקלט משמש כמחסן (המייל האדום)


ההורים מספרים כי מאז החלה המתיחות באזור, הם חוששים לשלוח את ילדיהם לגן שאינו ממוגן. "חלקנו לא הולך לעבודה מתחילת סבב ההסלמה הנוכחי ונשאר עם הילדים בבית. אני שלחתי את הילדים שלי להוריי שגרים במרכז, מרחק של שעתיים נסיעה. אנחנו מרגישים מופקרים והמועצה ממשיכה כאילו הכל רגיל. זה מצב אבסורדי".

ממועצה אזורית אשכול נמסר בתגובה כי "המעונות מצויים בטווח של מעל שבעה קילומטרים מהגבול, ולכן, על פי הוראת פיקוד העורף, אינם חייבים במיגון. בשנת הלימודים הקרובה יפתח ביישוב מבטחים אשכול גנים ממוגן שישמש גם את ילדי תלמי אליהו ואוהד".

הסיפור התקבל באמצעות דף הפייסבוק של חדשות 2