כך הציל הפייסבוק את יום ההולדת של הילדה המוחרמת

הכירו את תהילה עג'אמי, ילדה בת 10 שרצתה לחגוג יום הולדת עם חבריה וכבר הכינה הכל, אבל אף אחד לא הגיע בגלל חרם כיתתי. אמה של הילדה פרסמה את הסיפור ברשת החברתית – והיום הגיעה החוויה המתקנת

בסביבות ארבע וחצי התחילו האורחים להגיע. חלקם הביאו שתייה, אחרים חטיפים או פירות. הם הגיעו מכל רחבי הארץ. רובם אפילו לא מכירים את תהילה, ילדת יום ההולדת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדיוק לפני שבוע נראתה חגיגת יום ההולדת של תהילה אחרת לגמרי. היא הזמינה את חבריה מהכיתה לביתה, חילקה הזמנות צבעוניות, דאגה לעוגה, לבשה שמלה יפה וחיכתה. "תכננתי שכולם יבואו ואני אשחק איתם ואהנה איתם", היא מספרת. "חיכיתי הרבה זמן ואף אחד לא בא. הרגשתי כאב בלב והייתי עצובה".

חרם כיתתי הרס את מה שיכול היה להיות אחר צהריים שמח. רק שתי תמונות נותרו למזכרת מהיום הזה. את אחת מהתמונות העלתה אתי, אמא של תהילה, לעמוד הפייסבוק של "אימהות מבשלות" - פורום בשלניות שהיא חברה בו.

"רשמתי שהשקענו ובתום לב ממש ככה להראות את העוגה", מספרת האם. "היה טעים אך לא נעים. לא ציפיתי, לא חשבתי, לא חלמתי ואני חושבת שאף אחד לא חלם שהלב של כולנו יתאחד בצורה כזאת".

ההזמנה לאירוע בפייסבוק

"זה קרע לי את הלב"

הפוסט הזה של האם זכה לכמעט 7,000 לייקים ולאלפי תגובות ושיתופים. יונית עוזרי הייתה זאת שהחליטה להוציא את האירוע מפייסבוק והעלתה הזמנה למסיבה חדשה לתהילה - מסיבת תיקון. "חשבתי על הילדות שלי וזה התסריט הכי גרוע שיכול לקרות לאמא ולילדים", אומרת יונית. "עושים יום הולדת ואף אחד לא מגיע. זה פשוט קרע לי את הלב".

"לא הבנתי שזה יכול להגיע לדברים כאלה גדולים מדבר קטן", סיפרה תהילה על מסיבת יום ההולדת החוזרת. "הייתי שמחה, אפילו בכיתי מרוב אושר", היא אומרת. מבין כל חברי כיתתה הזמינה תהילה רק שניים למסיבה החדשה.

כמעט בלתי אפשרי שלא להיזכר בסיפור ה"ממולדת" מהקיץ של אביה - סיפור שקרה ונכתב הרבה לפני עידן הרשתות החברתיות. יכול להיות שאם לאביה היה פייסבוק, גם לסיפור שלה היה סוף אחר לגמרי.