אביה של שלי דדון ז"ל: "למה לא אומרים שהרקע לאומני?"

המשטרה התירה היום לפרסום כי נעצר חשוד ברצח שלי דדון ז"ל – נהג מונית ערבי מהכפר אעבלין – אך הוסיפו כי הרקע לאירוע טרם ברור. בשיחה עם חדשות 2 הביע אביה של דדון, יעקב, תרעומת קשה על התנהלות המשטרה: "בשב"כ אמרו לנו שזה לאומני, איזו סיבה יש לנהג מונית לסחוב סכין ולרצוח? לא ייתכן שעוד פעם יטייחו את זה"

שעה קלה לאחר שהותר לפרסום כי נעצר חשוד ברצח הצעירה שלי דדון ז"ל, מותח אביה ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה. בשיחה עם חדשות 2 אמר יעקב דדון: "למה לא אומרים שזה רקע לאומני וגמרנו? למה מענים אותנו? זה עינוי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשב"כ מעריכים כי הרקע לרצח שלי דדון הוא לאומני, אך במשטרה הבהירו אחר הצהריים כי "מניעי הרצח טרם הובררו והמניע הלאומני עדיין לא נשלל". מבחינת אביה של דדון, אין כל ספק בנוגע לרקע למעשה. "איזו סיבה יש לנהג מונית לסחוב סכין בתוך האוטו ולדקור אותה כל כך הרבה?", הוא שואל.

שלי דדון ז"ל (פייסבוק)

"היא לא נאנסה, היא לא נשדדה, כלום. זה לא הגיוני ולא ייתכן שעוד פעם יטייחו את זה", הוסיף. הוריה של דדון הופתעו מהעובדה שפרטי הפרשה פורסמו היום, מאחר שצו איסור הפרסום אמור היה להיות מוסר רק בעוד שבוע. "זו הקלה לי ולאשתי שתפסו את הרוצח הנתעב הזה".

בשעות הערב כינסו הוריה של דדון ז"ל מסיבת עיתונאים מיוחדת בביתם בעפולה ובה התייחסו פומבית לפענוח הרצח.

החשוד ברצח: נהג מונית

החשוד ברצח הוא חוסיין ח'ליפה, נהג מונית בן 34 מהכפר אעבלין הסמוך לשפרעם. ח'ליפה נעצר יחד עם שני בני אדם נוספים - אחיו הצעיר, גם הוא נהג מונית, ובעל תחנת המוניות, תושב העיר שפרעם. מספר ימים לאחר מעצרם של השלושה, שוחררו אחיו של ח'ליפה ומנהל תחנת המוניות, לאחר שנמצא כי לשניים אין קשר לרצח. על פי המשטרה, ח'ליפה הודה בחקירתו ברצח הצעירה ואף שיחזר אותו.

החשוד ברצח חוסיין ח'ליפה (חדשות 2)

בחקירתו הוא הודה כי בבוקר יום הרצח, לאחר שהוריד עובדים באחד המפעלים כמדי בוקר, המשיך בדרכו למרכז העיר, שם באחת מתחנות ההסעה אסף במוניתו את המנוחה, אשר ביקשה להגיע לריאיון באזור התעשייה במגדל העמק. החשוד הוביל לכאורה את המנוחה לחניון נטוש בפאתי אזור התעשייה הקרוב ליעד הנסיעה שם רצח אותה בדקירות סכין, ונמלט עם מוניתו מהמקום תוך שהוא מנסה להעלים ראיות.

על פי גרסתו של ח'ליפה, הוא השליך את כלי הרצח והטלפון הנייד של המנוחה לאחר ביצוע הרצח, ושטף את המונית מכתמי הדם שנותרו בה. בהמשך מנוסתו מזירת הרצח, השליך החשוד גם את ארנקה של המנוחה, סמוך ליישוב בית זרזיר.