גדעון סער על המרכולים בתל אביב: "האכיפה היא ישראבלוף"

לאחר שפסל את חוק העזר העירוני של תל אביב, שנועד לאפשר פתיחת עסקים בשבת, מאשים שר הפנים כי חלוקת הקנסות של פקחי העירייה לבתי העסק שהמשיכו לפעול בשבת "מגוחכת". סער טען עוד כי "נציגי טייקוני המרכולים" פועלים מתוך שאיפה לרווחים כספיים ולא מתוך דאגה לצביון העיר

פתוחים למרות הפקחים (נטע יערי חדשות 2)

הקרב על המרכולים בתל אביב לא דועך: לאחר שבסוף השבוע חילקו פקחי עיריית תל אביב קנסות לעסקים לממכר מזון שנשארו פתוחים, טוען היום (א') שר הפנים גדעון סער כי האכיפה הייתה מגוחכת ומכנה אותה "ישראבלוף".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"האופן שבו נאכף החוק אתמול על ידי עיריית תל אביב הוא בדיוק המשך שיטתי של מדיניות הישראבלוף, כפי שהגדיר בית המשפט העליון בפסק הדין בנושא", כתב סער בעמוד הפייסבוק שלו. עוד לעג השר לטענות של בעלי המרכולים, שלהם קרא "נציגי טייקוני המרכולים".

סער טען כי בעלי המרכולים טוענים שהם מחויבים לצביון העיר, אך דבריהם נועדו למעשה לגרוף רווחים כספיים. "שלטון החוק אינו עקרון שבו ניתן לנופף מול מגזרים מסוימים כשזה נוח פוליטית ולרמוס ברגל גסה כשזה לא נוח", הוסיף סער, שפסל בשבוע שעבר את חוק העזר העירוני שנועד לאפשר את פתיחת העסקים הללו בשבת. 

סער נגד חולדאי, סיבוב שני (פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות 2)

העסקים חוששים מצווי סגירה

אתמול חילקו פקחי העירייה קנסות בסך 730 שקלים לכל מרכול שפעל בתל אביב, והיו רבים כאלה. הפקחים הזהירו את בעלי המרכולים שאם ימשיכו להפעיל את עסקיהם בשבת, יוגשו נגדם בשבועות הקרובים כתבי אישום ויוצאו גם צווי סגירה לבתי העסק.

למרות הוראת שר הפנים, ברחבי העיר לא לקחו הפסקה וסניפי הרשתות עבדו כרגיל. "נכון לעכשיו אנחנו פתוחים כרגיל", אמרו בסניף "טיב טעם" ברחוב אלנבי בעיר. "עבורנו זה משתלם לספוג את הקנס ולהמשיך לפתוח את הסניפים בשבת. אם יוגשו כתבי אישום וצווי סגירה, זה כבר סיפור אחר".

גם אייל ישראלוביץ', מנהל התפעול של רשת "am:pm", הביע חשש מפני המשך אכיפת ההוראה והאיומים בהוצאת צווי הסגירה: "אנחנו עדיין לא יודעים כיצד נפעל בשבת הבאה. החשש מפני הוצאת צווי סגירה קיים".