נפטר אביו של החייל החטוף בני אברהם

חיים אברהם, אביו של החייל בני אברהם שנהרג מאש חיזבאללה בהר דב בשנת 2000 וגופתו נחטפה, הלך לעולמו בגיל 65 לאחר מאבק במחלת הסרטן. בתו אפרת סיפרה: "הוא ליווה את כל החטופים, והתפלל לשובם בשלום של שלושת הנערים"

חיים אברהם (חדשות 2)

חיים אברהם, אביו של סמ"ר בני אברהם ז"ל שנהרג על ידי חיזבאללה וגופתו נחטפה בהר דב בשנת 2000, הלך לעולמו בגיל 65. אברהם נאבק בחודשים האחרונים במחלת הסרטן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הוא היה בהכרה ממש עד הסוף, וראה את ההלווייה של שלושת הנערים, גיל-עד שער, אייל יפרח ונפתלי פרנקל שנרצחו ביהודה ושומרון", סיפרה לחדשות 2 Online בתו של אברהם, אפרת. "כמו כל עם ישראל הוא התפלל לשובם בשלום, כולנו היינו בהלם".

לדברי אפרת, אביה רצה ללכת לבקר בבתי משפחות הנערים שנחטפו בדומה למשפחת אביטן, אך מצבו הרפואי כבר לא איפשר זאת. "הוא רצה ללוות אותם כמו שהוא ליווה את משפחות הנעדרים רגב וגולדווסר", סיפרה.

החיילים בני אברהם, עדי אביטן ועומר סועאד נהרגו בעת שערכו סיור בהר דב, בגבול לבנון. אנשי חיזבאללה חטפו את גופותיהם, ולא מסרו אם הם בחיים או לא. למרות זאת, צה"ל הכריז בשל המידע שהיה בידיו כי החיילים מתים, והם הוגדרו כחללי צה"ל שמקום קבורתם לא נודע. בעקבות ההודעה, החלו המשפחות לשבת שבעה.

בשנת 2004, הודות לתיווך גרמני, הושגה הסכמה על עסקת שבויים בין ישראל לחיזבאללה. ישראל שחררה מאות מחבלים, ובתמורה קיבלה את האזרח החטוף אלחנן טננבוים ששוחרר מהשבי, ואת גופות החיילים שהובאו למנוחות בישראל.