ועד ההורים בב"ש: "להשבית את הקייטנות"

בעקבות הירי לעבר בירת הנגב בוועד ההורים העירוני קראו להפסיק את פעילות הקייטנות שהחלו עם החופש הגדול. "זה מצב לחימה, לא מצב שגרה", הסבירו ההורים. באוניברסיטת בן גוריון בעיר הלימודים מתקיימים כרגיל

פגיעת רקטה בדרום, ארכיון (חדשות 2)

בעקבות ירי הרקטה אמש לעבר באר שבע, שהכניס את בירת הנגב לראשונה מאז מבצע "עמוד ענן" לטווח האש של ארגוני הטרור הפלסטינים, מתעוררים הבוקר (א') התושבים ליום מתוח. ועד ההורים העירוני קורא להשבית את פעילויות החינוך והקייטנות ולהימצא כל העת בקרבת מקלט או ממ"ד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"המצב המסוכן ביותר הינו בעת טפטוף של טילים בזמן שבו כולנו ממשיכים לנהוג כבשגרה", נמסר מוועד ההורים. "עם הוכחת חזרת השקט לאזורנו נמליץ לשוב לשגרה".

"אנו שרויים בתקופת לחימה ולא בשגרה, ומכאן הנגזרת והקריאה להשבתת הפעילות", הדגישו בוועד והעריכו כי לא מדובר בירי האחרון לעבר באר שבע בתקופה הקרובה.

יירוט מוצלח של רקטה לב"ש (AP)

מנגד, הוחלט בתום הערכת מצב בשיתוף גורמי הביטחון כי באוניברסיטת בן גוריון בנגב יתקיימו היום הלימודים כסדרם. במידה ויחולו שינויים בהנחיות, יופצו עדכונים באמצעות המייל ובאתר האינטרנט של האוניברסיטה.

בתגובה לירי הרקטות שבוצע לעבר ערי ישראל, צה"ל תקף הלילה עשר מטרות ברצועת עזה. "צה"ל ערוך ומוכן להגן על תושבי מדינת ישראל מפני כל איום מתמשך", נכתב בהודעה ששחרר דובר צה"ל לאחר התקיפה.

את התקיפה ביצע צה"ל באמצעות כלי טיס של חיל האוויר. במהלך התקיפה הופצצו מטרות טרור במרכז ובדרום הרצועה ובניהן משגרים מוטמנים ואתר לייצור אמצעי לחימה.

התקיפה מגיעה לאחר שבפעם הראשונה מאז סבבה ההסלמה האחרון, נורתה אמש בשעות הערב רקטה לעבר העיר באר שבע. מערכת כיפת ברזל יירטה את הרקטה בהצלחה. זמן קצר לאחר מכן שוגר מטח של רקטות גם לעבר אשקלון, וגם שם יירטה מערכת ההגנה חלק מהן.