המרכולים בתל אביב המשיכו לעבוד, הפקחים חילקו קנסות

פקחי העירייה יצאו לאכוף את הוראת שר הפנים וקנסו בסכום של 730 שקל מרכולים שנותרו פתוחים במהלך השבת. "משתלם לנו לספוג את הקנס ולהמשיך לפעול בשבתות", אמרו ברשת "טיב טעם". עם זאת, הזהירו הפקחים כי בהמשך יוגשו כתבי אישום וצווי סגירה נגד עסקים שימשיכו לפעול בשבת

פתוחים למרות הפקחים (נטע יערי חדשות 2)

פקחי עיריית תל אביב החלו היום (ש') לאכוף את הוראת שר הפנים גדעון סער ויצאו לחלק קנסות למרכולים שנשארו פתוחים. הקנס על פעילות בשבת: 730 שקל. בנוסף, הזהירו הפקחים את בעלי המרכולים שאם ימשיכו להפעיל את עסקיהם בשבת, יוגשו נגדם בשבועות הקרובים כתבי אישום ויוצאו גם צווי סגירה לבתי העסק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למרות הוראת שר הפנים, שפסל את סעיפי חוק העזר של עיריית תל-אביב שהסדירו את פעילות המרכולים בשבת, ברחבי העיר לא לקחו הפסקה, וסניפי הרשתות עבדו היום כרגיל.

"נכון לעכשיו אנחנו פתוחים כרגיל", אמרו בסניף "טיב טעם" ברחוב אלנבי בעיר. "עבורנו זה משתלם לספוג את הקנס ולהמשיך לפתוח את הסניפים בשבת. אם יוגשו כתבי אישום וצווי סגירה, זה כבר סיפור אחר".

גם אייל ישראלוביץ', מנהל התפעול של רשת am:pm, הביע חשש מפני המשך אכיפת ההוראה והאיומים בהוצאת צווי הסגירה: "אנחנו עדיין לא יודעים כיצד נפעל בשבת הבאה. החשש מפני הוצאת צווי סגירה קיים".

צעד ראשון בדרך לכפייה דתית. פקחים בת"א, (איתי עמיקם חדשות 2)

"צעד ראשון בתהליך של כפייה דתית"

לפקחים התלווה גם סגן ראש העיר וראש רשימת "רוב העיר", אסף זמיר, שמתנגד נחרצות להחלטה של שר הפנים. "אנחנו רק בתחילת המאבק על שמירת צביונה הייחודי של העיר", טען. "המצב שלפיו העירייה היא גם הרשות המחוקקת וגם האוכפת הוא אבסורדי. מצד אחד אנחנו מתנגדים להוראה של שר הפנים, שרוצה לשנות את הסטטוס קוו בעיר, ומנגד העירייה היא זו שמופקדת על אכיפתה. זה עוד פרק במערכת היחסים ההזויה בין השלטון הארצי לשלטון המוניציפלי".

גם תושבי העיר, שפקדו היום את המרכולים הפתוחים, ביקרו את החלטתו של סער: "שר הפנים לא מחובר לתל-אביב ולתושבים שלה", אמרה אלונה בינון, בת 28, שיחד עם תושבים נוספים מארגנת הפגנה מול ביתו של סער בעיר. "בחרנו לגור פה כי זו עיר ליברלית. ההחלטה לסגור את המרכולים בשבת משנה את כל אורח החיים שלנו".

בינון סיפרה כי ההחלטה לצאת למאבק היא עניין עקרוני: "תל-אביב היא סמל. אסור להשלים עם החלטה כזו. כולנו פה מפחדים שההוראה לסגור את הצרכניות היא רק צעד ראשון בתהליך של כפייה דתית".