הפגנה בסכנין: "ישראל מדינת טרור"

אלפים צעדו ברחובות העיר במחאה על מדיניות ישראל וכאות הזדהות עם הפלסטינים בעזה וביהודה ושומרון. המפגינים הניפו את דגלי פלסטין וסוריה וקראו קריאות בגנות ההתנחלויות. במקביל עצרה המשטרה שב"ח מג'נין בחשד שיידה אבנים לעבר שוטרים אמש באום אל פאחם

אלפי בני אדם הפגינו היום (ו') בסכנין כאות הזדהות עם הפלסטינים בעזה ובשטחים. המפגינים הניפו את דגלי פלסטין וסוריה וקראו קריאות נגד ישראל וארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ישראל וארצות הברית הן מדינות טרור, ההתנחלויות הן מקור הטרור", קראו המפגינים שצעדו ברחובות העיר. בין המשתתפים בהפגנה גם חברי כנסת מהמפלגות הערביות. "באנו להפגין נגד התוקפנות של ממשלת ישראל", אמר ח"כ חנא סוויד (חד"ש) בשיחה עם חדשות 2 Online. "לא ייתכן שהעם הפלסטיני יסבול מעונש קולקטיבי. אנחנו כאן כדי לומר די לכיבוש ודי לאלימות".

בקרב המפגינים בלטו פעילים רבים של חד"ש ושל המפלגה הקומוניסטית, שהדגישו כי הפגנות מסוג זה יימשכו גם בשבוע הבא. "לא נשתוק כל עוד נמשכת התוקפנות כלפי העם הפלסטיני", אמר אחד הפעילים. "ברשתות החברתיות קוראים לפגוע בערבים וממשלת ישראל יושבת בחיבוק ידיים ולא עוצרת את גל האלימות והגזענות שמתפשט במדינה".

ההפגנה בסכנין (פוראת נאסר חדשות 2)

בתוך כך עצרה המשטרה אחר הצהריים בתחנה המרכזית בעפולה שוהה בלתי חוקי, תושב ג'נין, שעורר את חשדם של המאבטחים במקום. במהלך חקירת היחידה המרכזית של המחוז הצפוני התברר כי האיש יידה אבנים אתמול לעבר שוטרים בעצרת שהתקיימה באום אל פאחם. במהלך העצרת נעצרו 5 בני אדם.

"אמרנו מלכתחילה שמי שנוהג באלימות בעיר הם שוהים בלתי חוקיים שמנצלים את הבמה כדי לפגוע בעיר", אמר תושב אום אל פאחם. "אנחנו לא רוצים שההפגנות האלה יפגעו בנו". לפנות בוקר הבעירו רעולי פנים צמיגים ויידו אבנים לעבר כלי רכב באזור אום אל פאחם, בעקבות שמועה על הצתת מסגד במשולש. במשטרה הדגישו כי ינקטו ביד קשה נגד כל מי שיפר את הסדר ולא יפעל על פי חוק.