מעלה אדומים: חשש לחיי תינוק כבן 4 חודשים שטבע באמבטיה

תינוק כבן ארבעה חודשים שקע באמבטיה במעלה אדומים. הוא פונה במצב קשה תוך הנשמה לבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים, ובשעה זו קיים חשש לחייו

פונה במצב קשה. ארכיון

תינוק טבע באמבטיה במעלה אדומים ונפגע קשה: התינוק, כבן ארבעה חודשים, פונה במצב קשה. צוותי מד"א שהוזעקו למקום החלו להעניק לו טיפול רפואי, ופינו אותו לבית החולים הדסה הר הצופים, תוך ביצוע הנשמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

טרם התברר כיצד טבע התינוק למים והאם היה לבדו. "יש חשש לחייו, בגלל גילו הצעיר", סיפר דני רוטנברג, דובר מד"א ירושלים לחדשות 2 Online. "הוא כרגע לא נושם בכוחות עצמו, אבל זה יכול להיות הפיך במקרים של טביעה אם מצבו יתייצב". מבית החולים הדסה עין כרם נמסר כי מצבו של הילד שהובא לחדר המיון מוגדר קשה, והצוות הרפואי מטפל בו בשעות אלו.

לפני כשבועיים טבע למוות ילד בן 4 שבילה עם משפחתו בבריכה ביישוב נילי במטה בנימין. הוא הוצא מהמים כשהוא מחוסר הכרה. צוות מד"א ביצע בו פעולות החייאה, והוא פונה לבית החולים במצב אנוש - ולאחר מכן הוא מת בבית החולים.

האירוע החל סמוך לשעה 16:40, ביישוב שנמצא בדרום מערב השומרון. אחד מהמתרחצים בבריכה הבחין בילד ששרוע על הקרקעית ללא הכרה. הוא משה את הילד מהמים ובמקביל הזעיקו אנשים שהיו במקום את כוחות ההצלה.

צוות מד"א, שכלל פראמדיקים וחובשים, הגיע למקום והחל לבצע בילד פעולות החייאה מתקדמות, בהמשך, פונה הילד לבית החולים תל השומר כשמצבו מוגדר אנוש. למרות מאמצי הרופאים ולאחר ניסיונות החייאה ממושכים נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותו.

אסון הבריכה בסביון: המשטרה מעריכה שהבנות טבעו

לפני כחודש מתו הילדות אור קורן וקורל שרי בנות ה-10, שטבעו בבריכה בסביון. לאחר שנבדקו שלל כיווני חקירה, הסברה המרכזית של החוקרים היא כי מדובר בטביעה, כך על פי גורמים המעורים בפרטי חקירה.

זמן קצר לאחר מותן, הועברו גופות הילדות למכון לרפואה משפטית על מנת לקבוע את הגורם למוות. לאחר בדיקת הדגימות שנלקחו, נשלל החשד כי מדובר בהתחשמלות או בהרעלה כתוצאה מחומרים כימיים.

החוקרים מעריכים כי אחת הילדות טבעה, והשנייה שהגיעה לסייע לה טבעה גם היא, אם כי הם עדיין לא קבעו את מסקנתם הסופית. במשטרה מצפים לקבלת תוצאות של בדיקות נוספות בשבוע הקרוב שאולי יביאו למסקנה הסופית. 

בהכנת הידיעה השתתף יואב אבן.