אזרחים מבוהלים מיריות: מוקד 100 לא טיפל בקריאה

צרור יריות נשמע במהלך אזכרה בבית העלמין בקריית אתא. משתתפיה חייגו למשטרה, אך לטענתם אף ניידת לא הגיעה למקום. "שכבנו 20 דקות בין הקברים וניידת לא הגיעה, אף אחד לא בא", סיפרה צ' שנכחה במקום. במשטרה טוענים: שוטרים הגיעו אך לא פגשו את המתקשרים. האזינו לשיחה ושפטו בעצמכם

צרור יריות, קריאה למוקד 100 של המשטרה - ואף ניידת לא מגיעה למקום. זה קרה לפנות ערב (ה') בבית העלמין בקריית אתא הסמוך לשפרעם ולאעבלין, אז קיימו במקום בני משפחה אזכרה שנתית ליקירם. סמוך לשעה 17:30 נשמעו קולות נפץ סמוך אליהם. מבוהלים, השתטחו על הקרקע בין הקברים והזעיקו ניידת משטרה - שלטענתם לא הגיעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הגענו לאזכרה, התחלנו את הטקס ולפתע שמענו מטח יריות", תיארה צ', תושבת המרכז. "במטח השני קלטנו מה קורה ונשכבנו על הרצפה. שלושה מאיתנו התקשרו למוקד 100 פחות או יותר באותו פרק זמן, לקחו מאיתנו פרטים כדי שיראו שלא מדובר בתלונות פיקטיביות, שלא עובדים עליהם. השארנו שמות, הכל. עברה יותר משעה ואף ניידת לא באה. שכבנו 20 דקות בין הקברים וניידת לא הגיעה אף אחד לא בא".

אבי המשפחה הוסיף: "התקשרנו למשטרה מיד אחרי שנשכבנו מאחורי הקברים. לא ראינו נתזים אבל אי אפשר לדעת בתקופה המתוחה הזאת, הבטיחו לנו שתגיע ניידת. אני נדהם מאוזלת היד, מכך שאף אחד לא טרח להתקשר. כאילו אנחנו אוויר".

אילוסטרציה (חדשות 2)


שיחת הטלפון שערכה ט' עם מוקד 100 של המשטרה יותר משעה ורבע אחרי הדיווח הראשוני הוקלטה והגיעה לידי חדשות 2. כך היא התנהלה:

מוקדנית: "אני אנסה לבדוק, המתיני איתי על הקו... גברתי הם כבר מזדרזים ושולחים ניידת".

ט': "הם שולחים ניידת את זה כבר שמעתי לפני מעל לשעה".

מוקדנית: "אוקיי, עכשיו מזרזים אותה עוד פעם, זה מה שאני יכולה לעזור לך".

ט': "אשאל אותך גברתי השוטרת, האם זה נראה לך הגיוני שבנאדם שוכב בין קברים בבית העלמין ועוברת יותר משעה והניידת לא מגיעה?"

מוקדנית: "אני לא... שוב, אני מאוד מצטערת שזה קרה, היא תגיע מיד".

ואחרי כל הדברים האלה, פנינו לשוטר בניידת שיטור עירוני מתחנת שפרעם שחלפה מרחק מאות מטרים בלבד מבית העלמין. הוא השיב לנו כי לא שמע כלל על אירוע חריג בבית העלמין.

ממחוז צפון של המשטרה נמסר בתגובה: "מבדיקה ראשונית עולה כי עם קבלת האירוע הוזנקה ניידת שהגיעה לבית העלמין תוך שתי דקות בשל ההודעה אודות שמיעת ירי והדחיפות המתבקשת. השוטרים החלו בסריקה היקפית מבלי לחבור למודיע במטרה לאתר את מקור הירי, לאתר את החשודים ולנטרל את הסכנה שנשקפה לבאי בית העלמין, כל זאת במקביל ליצירת קשר טלפוני עם המתלונן ותחקורו. עם סיום הסריקה השוטרים עזבו את שטח בית העלמין בדרכם לאירוע אחר.  כמקובל באירועים מסוג זה יבוצע תחקיר מקיף על מנת להפיק לקחים נדרשים".