בזמן הירי בשדרות: אורח לא צפוי בממ"ד המשפחתי

בצל הירי הנמשך, ערך שר האוצר יאיר לפיד ביקור בשדרות ונפגש בין היתר גם עם בני משפחת ז'ורנו, שביתם נפגע מרקטה. אלא שבמהלך הביקור נורתה רקטה נוספת ולפיד מיהר לתפוס מחסה בממ"ד של אחת המשפחות, שגם בזמן הירי ניסתה לערוך קבלת פנים יפה לאורח הנכבד. כך זה נראה

אחרי לילה לא שקט ובעוד הירי נמשך, הגיע היום (ה') שר האוצר יאיר לפיד לביקור בעיר שדרות. בעודו מסייר בעיר, נשמעה אזעקה ושר האוצר מיהר להתחבא ביחד עם התושבים בממ"ד של אחד הבתים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אסתר בעלת הבית ניסתה להפוך את הביקור, בנסיבות המוזרות, לנוח יותר והציעה לשר לשתות. "אני רוצה שתישארי איתי פה בממ"ד", ביקש לפיד. היא לא ויתרה וביקשה מאחד מבני המשפחה להביא לאורח הנכבד מים. "מה את שולחת להביא מים באמצע צבע אדום?", גער בה בחצי חיוך השר.

סמוך לשעה 08:30 הבוקר נשמעה אזעקה בשדרות בעקבות שלוש רקטות שנורו לעבר העיר. אחת מהרקטות פגעה ישירות בבית וחדרה דרך קיר לקומה השנייה. בקומה הראשונה שוכן פעוטון ובתוכו היו באותה שעה גננת ושלושה ילדים. הגננת תמי ז'ורנו מיהרה לקחת את הילדים למרחב המוגן בזמן האזעקה, וכך נמנע אסון כבד.

הבית שספג פגיעה ישירה (י.בר יוחאי)

"פתאום אתה לא בטוח בחיים שלך"

במהלך ביקורו בעיר נפגש לפיד עם משפחת ז'ורנו וניסה להרגיע את תמי. "פתאום גם אתה לא בטוח בחיים שלך", אמרה לו האם. שר האוצר ביקש לעודד: "תראי שברגע האמת עשית את מה שנכון".

"חמאס הוא האחראי וחמאס צריך לדעת שיש לנו סבלנות ויש לנו כוח ואנחנו נדע מה לעשות כי זה בלתי נסבל", הצהיר השר לפיד במהלך הביקור. "המדינה לא תמשיך להתנהל ככה".