הפגיעה בבית בשדרות: "פחד נוראי שאי אפשר להבין"

האישה שמטפלת בפעוטות משחזרת את הבוקר הטראומתי שעברו היא והילדים בעקבות פגיעת הרקטה, שבנס לא התפוצצה: "אתה לא מבין את העוצמה של זה עד שזה לא מגיע לבית שלך". בעל הבית: "אנחנו חזקים, לא מוותרים בקלות"

בהלה בשדרות: שני מטחי קסאמים שנורו לעבר העיר גרמו בשעות הלילה והבוקר (ה') לנזקים למבנים ולבהלה רבה בעיר. שעות לאחר פגיעה ישירה של רקטה בבית עם פעוטות, משחזרת תמי ג'ורנו, המטפלת בהם, את רגעי האימה. "זה פחד שקיים כל הזמן, פיד נוראי שאי אפשר להבין", אמרה בשיחה עם חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שמעתי צבע אדום ומיד הרמתי את הילדים על הידיים ורצנו לממ"ד", סיפרה. "שני הילדים שלי גדולים יותר וכבר מתורגלים, ברגע שיש צבע אדום הם מיד רצים לבד לממ"ד. שמענו שני פיצוצים. הראשון היה חלש יותר והשני חזק. עוד לפני שפתחתי את דלת הממ"ד, אמרתי לעצמי שהפיצוץ הזה פגע בבית שלי".

פגיעה ישירה בשדרות (חדשות 2)

"נלחצתי, פחדתי וברוך השם שאין נפגעים", אמרה. "אני אף פעם לא שאננה ותמיד אם יש צבע אדום, גם אם זה באמצע הלילה, רצים לממ"ד. אתה כל הזמן רואה דברים כאלה בטלוויזיה אבל אתה לא מבין את עצם העניין, את העוצמה הזאת, עד שזה מגיע לבית שלך".

אביחי, שביתו נפגע ישירות, לא שהה במקום בזמן הירי ומיהר לשוב הביתה ברגע ששמע על המקרה. "התחושות מאוד לא נעימות, במיוחד כשאתה יודע שהילדים והאישה בבית", הוא אומר. "בדרך עלו לי כל מיני מחשבות לראש, אבל אנחנו חזקים ולא מוותרים בקלות".

הפגיעה בשדרות (י. בר יוחאי)

אריאלה דניאל, אחותו של בעל הבית שנפגע, מיהרה גם היא למקום. "אתה עוד לא יודע מה קורה וכל הדרך אתה חושב אם כולם בסדר", הוסיפה. "אתה מנסה לחשוב על כל אחד מבני המשפחה - איפה הוא נמצא, בדרך לאן, האם הוא בממ"ד".

מטח רקטות על שדרות

גורם ביטחוני בכיר אומר היום כי חמאס עומד מאחורי ירי הרקטות בשעות הלילה והבוקר. לדבריו, ייתכן כי ישנו קשר בין הירי לדרום לבין רצח הנער מוחמד אבו חדיר. "באופן כללי אנחנו מבינים שחמאס לא מעוניין בהסלמה", הוסיף הגורם. "בחמאס מבינים את המשמעות הקשה מבחינתם של הידרדרות ביטחונית ומעוניינים לשמר את הבנות עמוד ענן".

מטחי רקטות לשדרות (ירון רפופורד)

מאז חצות נורו 13 רקטות מרצועת עזה לעבר יישובי הדרום. סמוך לשעה 08:30 הבוקר נשמעה אזעקה בשדרות, בעקבות שלוש רקטות שנורו לעבר העיר. אחת מהרקטות פגעה ישירות בבית וחדרה דרך קיר לקומה השנייה. בקומה הראשונה שוכן פעוטון ובתוכו היו באותה שעה גננת ושלושה ילדים. הגננת מיהרה לקחת את הילדים למרחב המוגן בזמן האזעקה, וכך נמנע אסון כבד.

חבלנים רבים הגיעו אל הבית, שם נמצאת הרקטה, שפגעה בבית מבלי להתפוצץ. ארבעה נפגעי חרדה פונו לקבלת טיפול בבית החולים ברזילי באשקלון.

מדובר במטח השני לעבר שדרות בתוך שעות, לאחר שקצת אחרי השעה חצות פגעו שלוש רקטות בשטח בנוי בעיר. אחת מהן פגעה ישירות בבניין והשנייה התפוצצה בחצר בית. נזק רב נגרם לבניין ולכלי רכב שחנו בסמוך. בעל הדירה שניזוקה עקב פגיעת הרקטה הגיב במהירות לאזעקה שנשמעה באזור ותפס מחסה בחדר הביטחון שבדירתו וחייו ניצלו.

בעקבות נפילת הרקטות, עלה חשש לדליפת גז מהמכלים הממוקמים בסמוך לבניין. בנוסף עולה כי הרקטה גרמה נזק לקו מתח גבוה של חברת החשמל, ובחלקים רבים בעיר שררה עלטה במשך זמן רב. צוותים של חברת החשמל הוזעקו למקום ואספקת החשמל חודשה בשעות הבוקר.

בשעות הלילה תקפו כלי טיס של חיל האוויר 15 יעדים של ארגון החמאס ברחבי רצועת עזה, ביניהם משגרים מוטמנים, מתחמי אימונים ואתרי אחסון אמצעי לחימה.