קרוב משפחתה של ח"כ חנין זועבי: "את בוגדת אנטישמית, עופי מפה"

מוחמד זועבי, קרוב משפחתה של חברת הכנסת, פרסם סרטון חדש ברשת שבו הוא פונה ישירות לדודתו: "אין לך זכות להיות בפרלמנט הישראלי, את יותר ממוזמנת לעוף מכאן". גם הפעם גרר הסרטון איומים על חייו של הנער

למרות האיומים על חייו והניסיונות לפגוע בו, מוחמד זועבי בן ה-16 ממשיך לצאת נגד קרובת משפחתו ח"כ חנין זועבי, ומעורר גל חדש של מחאה נגדו. בסרטון חדש שהעלה הלילה (ה') לרשת האינטרנט מכנה הנער את חברת הכנסת "בוגדת מסריחה", וקורא לה "לעוף לעזאזל מהכנסת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כמו שאתם יודעים, יש לנו בפרלמנט הישראלי תומכת בטרור", אומר מוחמד זועבי בסרטון, שבו הוא מדבר בעברית, בערבית ובאנגלית. "היא אמרה עליי שאני ילד טיפש עם זהות משובשת, שמרגיש תמיד שהוא צריך להתנצל בפני אדוניו החזקים. מה שיש לי להגיד לה זה שהיא בוגדת שיושבת בתוך הפרלמנט שלנו ומתנהגת באנטישמיות".

בסרטון שעלה ברשתות החברתיות פנה זועבי בן ה-16 באופן ישיר לקרובת משפחתו, ואמר לה כי היא מנצלת את הדמוקרטיה הישראלית: "אם את לא רואה עצמך כישראלית אין לך זכות להיות בפרלמנט הישראלי. אם את לא ישראלית ואת לא מייצגת אותנו הישראלים, את יותר ממוזמנת לעוף מכאן. אנחנו פשוט לא צריכים בוגדים בפרלמנט שלנו".

תומכת בטרור? ח"כ חנין זועבי (AP)

תגובות נזעמות בחברה הערבית: "אתה בוגד בעם שלך"

הסרטון עורר מחלוקת רחבה בפייסבוק, וכלל גם איומים על חייו של זועבי מצד אחד, ודגאה לשלומו מן הצד השני. "אל תגיע לירושלים והשטחים כי נרצח אותך. אתה בוגד בעם שלך", נכתב בערבית בתגובה לסרטון. "כל הכבוד מוחמד. לא לפחד ולמהר לדווח על כל מי שמאיים עליך בכל צורה", נאמר התגובה אחרת.

שמו של מוחמד זועבי עלה לכותרות כשיצא נגד דבריה של קרובת משפחתו, לאחר שהגנה על חוטפי שלושת הנערים הישראליים אייל יפרח ז"ל, גיל-עד שער ז"ל ונפתלי פרנקל ז"ל. בסרטון הראשון שהעלה לרשת האינטרנט קרא זועבי הצעיר לראש הממשלה בנימין נתניהו "להתעורר ולהפסיק לשתף פעולה עם מחבלים וטרוריסטים".

בעקבות התבטאויותיו החריגות של הנער הערבי-ישראלי הוא קיבל תגובות נזעמות ברשת, שכללו איומים על חייו. בנוסף, התקבלה במשטרה תלונה נגד אביו, דודו וסבתו של מוחמד, בטענה כי ניסו לחטוף אותו מהפנימייה שבה הוא מתגורר. לאחר הארכת מעצרם שוחררו השלושה לביתם.

לאחר פרסום דבריו של זועבי ברבים, הצטרפו מספר צעירים ערבים לדעותיו ופירסמו גם הם סרטונים ומסרים דומים. אחד הצעירים הללו, תושב אום אל פאחם, קיבל איומים על חייו בעקבות תמיכתו במבצע "שובו אחים". חמישה חשודים נעצרו בחשד כי איימו על הנער, והם מוחזקים כעת במעצר.