בירושלים יפגינו: "מתאבלים, לא נוקמים"

בתגובה להפגנה האלימה שהתקיימה אתמול בבירה בה קראו מאות מפגינים לנקום את דמם של שלושת הנערים שנחטפו – יתקיים היום בכיכר ציון בעיר אירוע "שירה ואבל" הקורא לציבור להתאבל על האירוע הטרגי מבלי לחפש נקמה. "אנחנו מקווים שיגיעו לפחות אותה כמות אנשים כדי להראות שהרוב איתנו", אמרה אחת ממארגנות העצרת

"להתאסף סביב האבל הלאומי" (Flash90 , ניתי שוחט)

בימים האחרונים קשה לברוח מן הקולות הרבים הקוראים לממשלת ישראל לנקום את חטיפת ורצח שלושת הנערים גיל-עד שער ז"ל, נפתלי פרנקל ז"ל ואייל יפרח ז"ל. במספר מקרים הקולות הפכו גם למעשים - לאחר קבלת ההודעה המרה על מציאת גופות הבנים, נרשמו אירועים נקודתיים של תקיפת בני מיעוטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כדי לצאת נגד הקולות והפעולות האלימות יתקיים הערב (ד') בשעה 17:30 בכיכר ציון בירושלים "אירוע שירה ואבל", כפי שמגדירים אותו המארגנים, תחת הכותרת "מתאבלים, לא נוקמים". העצרת הזו באה כתגובה להפגנה שהתקיימה אתמול בירושלים - בזמן הלווית הנערים - בה קראו מאות בני אדם לממשלת ישראל לנקום, ומחו על מה שכינו "אוזלת ידה של הממשלה בטיפול בטרור.

"לאחר שצפינו בטלוויזיה בהספדים ובהלוויות הסתובבתי יחד עם מספר חברים שלי במרכז העיר בירושלים, ונחרדנו ממה שקרה שם", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט תמי גוטליב, ממארגנות האירוע. "אנחנו מאוד כואבים את מה שקרה לבנים, גם אנחנו רוצים להתאבל אבל לא חייבים להיות אלימים בתגובה. ההתנהגות של המוני המפגינים שהיו שם הייתה מפחידה. הרגשנו שאנחנו לא יכולים להישאר אדישים".

ההפגנה בירושלים, אתמול (אהרן והב, סוכנות הידיעות "חדשות 24")

"האבל הקשה יכול להיות מכובד ולא מתלהם"

גוטליב הוסיפה וסיפרה כי מטרת האירוע היא לא להתנגד לכאב ולאבל הלאומי, אלא דווקא להתאסף סביבו: "אנחנו רוצים להראות שגם האבל הקשה יכול להיות שונה ומכובד ולא מתלהם. צריך להיות שקולים ולחשוב מה עושים ועל מי מוציאים את הזעם. אנחנו מקווים שיגיעו הערב לפחות אותה כמות אנשים שהגיעה אתמול למרכז העיר כדי להראות שהרוב איתנו, ולא שש לקרב".

לאחר קבלת ההודעה המרה על מציאת גופותיהם של שלושת הנערים העלו גורמים במערכת הביטחון חשש כי הדבר יביא לפעולות נקם מקרב גורמי ימין. ואכן, במהלך ההפגנה אתמול בבירה הותקפו מספר בני מיעוטים שנקלעו למקום.

אתמול (ג') לפנות בוקר, שוטרי תחנת לב הבירה עיכבו לחקירה נער בן 17, בחשד שתקף באמצעות גז מדמיע נהג מונית ערבי ברחוב שבטי ישראל. זמן קצר לאחר מכן פונה צעיר ערבי לבית חולים במצב קל. לטענתו, הוא הותקף על ידי מספר צעירים יהודים ברחוב שלומציון המלכה. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע.