ההספד לנפתלי נכתב שלושה ימים לאחר הרצח: "הדפים ליוו אותי בכיס"

19 יום לאחר שבנם נחטף ונרצח, מלווים ההורים של נפתלי פרנקל את בנם למנוחות. אביו חשף כי כתב את ההספד מבעוד מועד, לאחר שחש כי בנו לא ישוב בחיים: "גם אם אתה כבר לא איתנו בגוף, אתה חלק מאיתנו כל הזמן"

הספד עצוב - וידוע מראש: אברהם פרנקל, אביו של נפתלי שנחטף ונרצח, חשף היום (ג') בטקס האשכבה לבנו כי הכין את ההספד שלושה ימים לאחר פרסום דבר המקרה, זאת מכיוון שליבו בישר לו רעות. מאז הסתובב פרנקל עם ההספד בכיסו - ואתמול בערב התבשר כי הנורא מכל קרה וייאלץ להקריאו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"נפתלילי אהוב שלנו - כשנולדת אמא ואני בירכנו יחד בהתרגשות גדולה את ברכת 'הטוב והמטיב', ואתמול בלילה בירכנו שוב ביחד 'ברכת דיין האמת'", ספד האב ופנה לבנו: "רציתי להגיד לך - רוב הדברים שאני אומר כאן כתבתי לפני שבועיים ויום, בלילה שבין יום ראשון ליום שני, שהיום אני יודע שזה 3 ימים אחרי שנרצחת".

"מאז הדפים מלווים אותי בכיס כל הזמן. ברגע שהחלפתי מכנסיים ולא מצאתי אותם נחרדתי, לאחר מכן מצאתי ונרגעתי. הרגשתי שגם אם אתה כבר לא איתנו בגוף, אתה חלק מאיתנו כל הזמן", אמר האב.

האם ספדה בבכי (חדשות 2)

"נוח בשלום בן יקר שלי"

לאחר מכן תיאר את בנו היקר והאהוב: "ילד שלי, הייתה לך שמחת חיים בריאה ושובבה - אהבה ענקית לאחיך ולאחיותיך, שכדרכם של ילדים באה לידי ביטוי גם במריבות. נפתלי, אתה, גיל-עד ואייל נרצחתם כי אתם יהודים. שלא נתבלבל ולו לרגע אחד - הסיבה היחידה לרצחנות הנתעבת הזו של ילדים בשדרכם הביתה היא היותכם יהודים".

"נסתרות דרכי האלוקים ומי יודע מתי ומדוע הלכת מאתנו כה צעיר, אבל דמותך מוליכה את העם הזה קדימה ויש בכך נחמה. נפתלי, אמא, אני ואחיותייך לא שוכחים, אתה הילד שלנו ותמיד תהיה. נוח בשלום בן יקר שלי", הוסיף.

"שלושה נערים שנרצחו בדם קר סללו את המסילות שפרטו על הנימים הדקים של העם שלנו, הלבבות שעולים על גדותיהם מציפים אותנו וגורמים לכולנו להיות אנשים טובים יותר", סיכם האב את דבריו.

הבן שלא יחזור. נפתלי פרנקל (באדיבות המשפחה)

"את תפקיד חייך עשית"

גם האם רחל, שנסעה עד לז'נווה על מנת להפעיל לחץ בינלאומי לשחרר את בנה, ספדה בבכי: "התכוננו לעוד שנה טובה, מסתבר שאת תפקיד חייך עשית". לאחר מכן התייחסה רחל לזכר בנה, שיילך איתה ועם משפחתה תמיד: "תנוח בשלום בן יקר שלי, אנחנו נלמד לשיר בלעדיך ואת הקול השני שלך תמיד נשמע בתוכנו". 

כמו כן הודתה פרנקל לכוחות הביטחון על מאמצי החיפושי: "חיילים יקרים, אנשי מודיעין ומשטרה, אנחנו עדיין מודים לכם מאוד. הבטחתם שתמצאו ותביאו אותם - וכך עשיתם. גם זה חסד גדול. מהיום הראשון אמרנו לעצמנו שגם אם זה ייגמר רע - הקדוש ברוך הוא השפיע עלינו שפע ברכה. אנחנו עשירים כל כך. בילדים נהדרים, אצילי נפש, באחים ואחיות גיסים וגיסות מופלאים מאין כמותם. קהילה עצומה ומעצימה". לאחר מכן קראו ההורים קדיש על בנם.