משפחות הנערים ספדו: "הבאתי לה' את החבר הכי טוב שלי"

בדמעות ובצער רב נפרדו בני משפחות הנערים שנחטפו ונרצחו מיקיריהם, שיובאו למנוחות במודיעין בשעה 17:30. "עכשיו אנחנו נדרשים להחזיר את הפיקדון, פיקדון כל כך קצר מועד, עוד לא הספיק", ספדה בת גלים שער לבנה

פרידה עצובה: פחות מיממה לאחר מציאת גופות שלושת הנערים החטופים גיל-עד שער, אייל יפרח ונפתלי פרנקל, הגיעו היום (ג') אלפי בני אדם לטקסי האשכבה שנערכו להם לפני קבורתם. קרוביהם ומכריהם ספדו להם, בשלושת הטקסים שנערכו ביישוביהם - בטלמון, באלעד ובקיבוץ שעלבים. "תנוח בשלום, ילד שלי", אמרה רחלי, אמו של נפתלי פרנקל, ולא השאירה עין יבשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"חיילים יקרים, אנשי מודיעין ומשטרה, אנחנו עדיין מודים לכם מאוד. הבטחתם שתמצאו ותביאו אותם - וכך עשיתם. גם זה חסד גדול", הודתה רחלי פרנקל בכאב. "מהיום הראשון אמרנו לעצמנו שגם אם זה ייגמר רע - הקדוש ברוך הוא השפיע עלינו שפע ברכה. אנחנו עשירים כל כך. בילדים נהדרים, אצילי נפש, באחים ואחיות גיסים וגיסות מופלאים מאין כמותם. קהילה עצומה ומעצימה".

אברהם פרנקל, אביו של נפתלי פרנקל, פנה לבנו: "נסתרות דרכי האלוקים ומי יודע מתי ומדוע הלכת מאתנו כה צעיר, אבל דמותך מוליכה את העם הזה קדימה. נפתלי, אמא, אני ואחיותייך לא שוכחים, אתה הילד שלנו ותמיד תהיה. נוח בשלום בן יקר שלי. שלושה נערים שנרצחו בדם קר סללו את המסילות שפרטו על הנימים הדקים של העם שלנו, הלבבות שעולים על גדותיהם מציפים אותנו וגורמים לכולנו להיות אנשים טובים יותר".

אחותו של גיל-עד ספדה: "אין לי אח יותר"

שיראל שער, אחותו של גיל-עד, ספדה לו: "הבאתי לה' את החבר הכי טוב, את האח היחיד שלי. אין לי אח יותר. סיימת את חייך על קידוש השם. אני אפילו לא יודעת מה הוא הרגיש בזמן שהוא נאבק על החיים שלו. היינו אוהבים לדמיין איך זה יהיה כשנגדל. אהבתי לדמיין איך זה יהיה כשתהיה חייל בצבא ההגנה לישראל, הורדת לי דאגה".

"אף פעם לא חשבתי שאני גדלה עם כזאת נשמה. כל עם ישראל עבר בזכותך תהליך. אתה מצטרף לרשימה ארוכה של גיבורי ישראל, לא מבחירה אלא מייעוד. הלוואי שתהיו אחרונים ברשימה. לנצח גלעד, אני אזכור אותך תמיד", סיכמה את דבריה בדמעות.

אופיר שער, אביו של גיל-עד שער, אמר כי חש שהמקרה קירב בין אזרחי המדינה ב-18 הימים שחלפו מאז החטיפה. "הנערים קירבו לבבות ואיחדו עם שלם. מי היה מאמין שגם אתה תהפוך לגיבור ישראל בעודך נער. אצל אנשים גדולים רוב הזמן מתגלה הפריחה במלוא תפארתה, מתגלה הפרי במלואו", אמר בצער.

חלקות הקבר במודיעין (חדשות 2)

אופיר נזכר בשיחתו האחרונה עם בנו לפני 19 יום: "הספקתי לשוחח איתך שעה קלה לפני שיצאת בדרכך הביתה - שמעתי את קולך המפוייס והאוהב, וכעת אמא ואני ניצבים מול אתגר חיינו ואנו יודעים שאתה במקומך שומר עלינו. אני מבקש ממך סליחה ומחילה". לאחר מכן פנה לבנותיו האהובות: "הלב נקרע עמכן ועם זאת פועם - בסופו של דבר כולנו נמשיך ונתחזק".

בת גלים שער ספדה גם היא לבנה: "כל כך הקפדנו על שמך, שלא ייכתב בטעות גלעד והקמנו בגיל 16 וחצי גלעד לזכרך. ילד במספר שנותייך, בוגר באחריות שלקחת על עצמך בלימודים עם החברים והחניכים. מותך קיבל משמעות עמוקה ונשגבה שדורות ידברו אודותיו. האמונה היא שתיתן לנו כוח להמשיך הלאה. בנות מקסימות, אתן יכולות להיות גאות באח שלכן - עכשיו אנחנו נדרשים להחזיר את הפיקדון, פיקדון כל כך קצר מועד, עוד לא הספיק".

אלפים ליוו את הנערים למנוחות (חדשות 2)

סבו של אייל: "הוא היה גיבור בנפשו"

אורי יפרח, אביו של אייל, ספד באלעד לבנו עם צאת מסע הלווייה: "כולם צעקו 'רוצים את אייל'. הייתה בך אהבה מיוחדת לכל אדם. אמרת לי לא פעם 'אם מבקשים ממני בקשה אני לא יכול לסרב. ביקשו ממני, אני עושה. אני צריך לעזור'. כל החברים ראו אותך ככה, היית מופת לחברים ולאחים שלך. הם רוצים אותך לידם שתבוא ותחבק אותם. שהקב"ה ייתן לכולנו כוח לחיות בלעדיך. אנחנו צריכים כוח".

גם הסב עמרם יפרח סיפר על רגעי המתח והדאגה שעברו על המשפחה: "אוי כמה חיכינו לך שתחזור. אני משוכנע שנכדי היקר אייל מת מיתת גיבורים. בטוח שהוא נאבק עם חוטפיו בכל כוחו, כדי להראות להם שאנחנו לא מפחדים. הוא היה גיבור בנפשו, גיבור באהבתו לתורת ישראל ולעם ישראל. הוא בוודאי לא הלך כצאן לטבח. אייל, אתה ושני חבריך גרמתם לאחדות עם ישראל. דבר שלא היה שנים רבות. אחדות כזו בעם ישראל, אהבת ישראל - כולם התפללו וציפו".

"כמה חיכינו שתחזור" (חדשות 2)

לאחר מכן ביקש אסף יפרח, אחיו הצעיר של אייל, את זכות הדיבור וזעק מדם ליבו: "אייל, אל תדאג לאמא ואבא - אנחנו נטפל בהם. העברת לי את שרביט הבכורה - אני לעולם לא אגיע לגבהים שאתה אחי האהוב הגעת אליהם. אתה מושלם וצדיק והשם רוצה נשמות כמו של שלושתיכם לידו. אתם נכללים בין הרוגי מלכות, ועליהם נאמר שאין כל בריה שיכולה לעמוד במחיצתם. אתה צדיק - נולדת בתמוז והשם לקח אותך בתמוז. זה קורה רק לאנשים הגדולים של עם ישראל".

סיקור מיוחד: נמצאו גופות הנערים החטופים

דרכם האחרונה: נפרדים משלושת הנערים

משפחות הנערים ספדו: "הבאתי לה' את החבר הכי טוב שלי"

השיחה למוקד 100 הודלפה לאינטרנט

הושלם תהליך זיהוי גופות החטופים

כך זוהו המשקפיים של אייל

גורם צבאי: "נשקלות כל האופציות האפשריות נגד החמאס"

ראש הממשלה: "החמאס אחראי לרצח, והחמאס ישלם"

חמאס: "כל תקיפה תפתח את שערי הגיהנום"

סבו של גיל-עד: "שמעתי על מציאת הגופות באל ג'זירה"

תגובות במערכת הפוליטית: "זה צריך להיות גם הסוף של חמאס"

הערכה: כך בוצעו החטיפה והרצח

השתלשלות האירועים: מהחטיפה ועד למציאת הגופות

המשפחות קיבלו טלפון: "תגיעו עכשיו הביתה"

אחרי 18 ימים: נמצאו גופות שלושת הנערים החטופים