השר יעלון דחה את בקשת משפחות הנערים לקבורה צבאית

על אף בקשתן של משפחות ההרוגים, שר הביטחון משה (בוגי) יעלון החליט כי שלושת הנערים גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח לא ייטמנו בבית עלמין צבאי. ההחלטה התקבלה בשל הוראת החוק הקובע כי רק חיילי צה"ל ייקברו בחלקות הצבאיות

לא ייטמנו בחלקה הצבאית, הנערים החטופים (חדשות 2)

לאחר שקיבלו את הבשורה המרה על מות יקיריהם, משפחותיהם של שלושת הנערים אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל ביקשו לקבור את בניהם בטקס ממלכתי בבית העלמין הצבאי בהר הרצל. למרות זאת, שר הביטחון משה (בוגי) יעלון דחה הבוקר (ג') את הבקשה החריגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עזרא, סבו של גיל-עד שער, אמר הבוקר לחדשות 2 כי יש להביא את הנערים לקבורה צבאית. השר יעלון החליט שלא להיענות לבקשת המשפחות בשל החוק הקובע כי רק חיילי צה"ל יובאו לקבורה בבתי העלמין הצבאיים. בלשכתו של השר אישרו את הפרטים.

במהלך הימים האחרונים נפגש השר יעלון עם הורי הנרצחים. "הייתה לי הזכות לפגוש אותם פעמיים ולגלות הורים אשר מגלמים את כל הטוב והנאצל שבאדם", אמר השר. "אני משתתף באבלם הכבד של ההורים ושאר בני המשפחה ומבקש לחזק אותם ביום קשה זה", הוסיף השר בהודעתו.

"נבוא חשבון עם חמאס", יעלון (חדשות 2)

"חמאס אחראי לחטיפה"

בהודעה שהופצה מטעם לשכתו, התייחס שר הביטחון לשאלת התגובה בה תנקוט ישראל בעקבות מציאת גופותיהם של שלושת הנערים. "אנו רואים בחמאס אחראי לחטיפה ולרצח, ונדע לבוא עמו חשבון", הבהיר יעלון. "בשבועיים וחצי האחרונים עסקו כוחות צה"ל, שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל במאמץ מודיעיני ומבצעי רחב היקף בחיפוש אחר נפתלי, אייל וגיל-עד. הכוחות בשטח, לוחמים ותומכי לחימה מכל היחידות והזרועות, פעלו תוך מפגן מרשים של שילוב זרועות ותחושת שליחות", ציין השר.

"אני מבקש להודות לכוחות צה"ל, לאנשי שירות הביטחון הכללי, מג"ב ושוטרי משטרת ישראל על המאמץ הכביר, כמו גם למתנדבים הרבים אשר השקיעו את מיטב יכולתם ומרצם בחיפושים", הוסיף יעלון בהודעתו. "נמשיך לרדוף אחר רוצחי הנערים. לא ננוח ולא נשקוט עד אשר נניח עליהם את ידנו", חתם השר.

סיקור מיוחד: נמצאו גופות הנערים החטופים

אחרי 18 ימים: נמצאו גופות שלושת הנערים החטופים

המשפחות קיבלו טלפון: "תגיעו עכשיו הביתה"

השתלשלות האירועים: מהחטיפה ועד למציאת הגופות

תגובות במערכת הפוליטית: "זה צריך להיות גם הסוף של חמאס"

חמאס: "כל תקיפה תפתח את שערי הגיהנום"

ראש הממשלה: "החמאס אחראי לרצח, והחמאס ישלם"

הערכה: כך בוצעו החטיפה והרצח

גורם צבאי: "נשקלות כל האופציות האפשריות נגד החמאס"

הושלם תהליך זיהוי גופות החטופים

הסבא של גיל-עד: "שמעתי על מציאת הגופות באל ג'זירה"

כך זוהו המשקפיים של אייל