דקות לפני: הפגישה בוטלה לפתע בשל מציאת הגופות

רגע לפני שמשפחות החטופים היו אמורות להיפגש עם יועצי תקשורת לתחילת הקמפיין להשבת בניהן, הן התבקשו לסור במהרה לביתן. "הכנו נייר והחלטנו על דרך ניהול הישיבה המתוחה", סיפרו יועצי התקשורת שהבינו כי הנורא מכל קרה

אמהות החטופים (יוסי זליגר, פלאש 90)

אתמול בשעה 19:00 היו אמורות להיפגש משפחות הנרצחים שער, פרנקל ויפרח עם צוות יועצי התקשורת של משרד בן חורין-אלכסנדרוביץ', על מנת לגבש אסטרטגיה תקשורתית לקמפיין להחזרת הנערים. אלא שאז, דקות ספורות לפני שהחלה הפגישה בתל אביב - המשפחות נקראו לחזור לביתן בבהילות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זו הייתה הפעם הראשונה שבה המשפחות היו אמורות לשבת ולדון באסטרטגיה תקשורתית. מאז החטיפה הן לא שכרו שירותים כאלה. במשרד התנדבו לבקשת המשפחות והכינו כבר אסטרטגיה לפעולה. "הישיבה שלנו עם משפחות החטופים נקבעה לשעה 19:00 מתוך הבנה שאנחנו בדרך למערכה ארוכה", סיפר איתי בן-חורין, מבעלי המשרד. "לא פגשתי אותן לפני, אבל שפנו אלינו להתנדב בהובלת המאבק לא היססנו". לדבריו, באותה שעה משפחה אחת כבר הגיעה, אחרת הייתה במעלית והשלישית בדרכה.

רגע דרמטי, שובר לב

"ב-18:45 היינו דקה לפני תחילת ישיבת עבודה עם המשפחות כדי להיערך למערכה הציבורית הקשה והמורכבת שעמדה בפניהם. הפגישה לא התקיימה כמובן לצערי", כתבה טל אלכסנדרוביץ'-שגב בעמוד הפייסבוק שלה.

גופותיהם נמצאו (חדשות 2)

"משימת העבודה כבדת המשקל אליה גויסנו, שנקטעה בטרם התחילה, עת המשפחות הסתובבו בדרכן או יצאו מכאן עם קריאת קציני הערים לשוב לבתיהם לבשורה הקשה והמרה, תלווה אותי כל חיי", היא הוסיפה.

"לא הספקנו להכיר, לא הספקנו לשרת, לא הספקנו לתרום", הדגיש בן חורין. "רק הספקנו להיות חלק קטן מרגעים דרמטיים, שוברי לב. אני מקווה שהמשפחות מתנחמות במעט מהחיבוק החם שקיבלו מעם ישראל".

זמן קצר לאחר מכן המשפחות קיבלו את הבשורה הרעה מכל. רק יום קודם הם התרגשו מרבבות אזרחים מכל קצוות הארץ שהגיעו לעצרת בכיכר רבין בת"א להשבת בניהן.