הוריה של רינת רואס ז"ל: "9 שנים לא ראינו אור, עכשיו תורו"

לפני תשע שנים איבדו יקותיאל וז'קלין רואס את בתם ברצח מזעזע, שפוענח רק היום. "כשחזרה לביתה בן בליעל שפל תקף אותה, התעלל בה, רצח אותה באכזריות והרס משפחה שלמה", סיפרו ההורים לאחר פענוח הרצח. כמו כן הודו ההורים למשטרה, "שאמרו שהתיק לא ייסגר עד שייתפס הרוצח"

"לא ננוח ולא נשתוק עד שהרוצח האכזרי ייתן את הדין על מעשיו": הוריה של רינת רואס ז"ל, שהמשטרה בישרה היום (ב') על פענוח הרצח שלה לפני תשע שנים באשדוד ועל מעצר החשוד, הודו למשטרה שלא הרפתה וקיוו כי מערכת המשפט תחמיר בעונשו של החשוד, אותו הם כינו "בן בליעל שפל ונתעב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לפני תשע שנים איבדנו את היקר לנו מכל - בתנו היקרה רינת ז"ל. היא נקטפה בדמי ימיה והיא רק בת 20 שנה", אמרה ז'קלין רואס, אמה של רינת, בשיחה עם עיתונאים. "הוא ארב לה במרחק עשרות מטרים מהבית, וכשחזרה לביתה תקף אותה, התעלל בה, רצח אותה באכזריות והרס משפחה שלמה".

ההורים סיפרו על בתם יקירתם, שנלקחה מהם לפני תשע שנים: "זו ילדה שהייתה מושלמת - קשה לדבר על זה. היא מלח הארץ. היא עשתה שירות לאומי בבית חולים, תכננה להמשיך ללמוד והחיים שלה נקטעו והרוצח קטע את החלום שלה", סיפר האב יקותיאל.

רינת רואס ז"ל

"אנחנו נמשיך את המאבק של רינת"

היום הותר לפרסום שמו של בילאל שאכר, בן 30 מהכפר בועיינה נוג'ידאת בצפון כחשוד ברצח ובאונס. מעצרו התאפשר בעקבות דגימת DNA שהתקבלה במשטרה לפני כשבועיים, שהובילה לדברי המשטרה לפענוח הרצח. מעצרו של החשוד בילאל שוכר הוארך בשלושה ימים, וביום חמישי הקרוב יוגש נגדו כתב אישום.

אמה של הנרצחת נזכרה בלילה הנורא: "קמתי אחרי שעה וראיתי שהיא לא במיטה, ומיד ידעתי שקרה משהו. מאז חלפו תשע שנים של שכול וכאב שלא מרפה, והרוצח המנוול הסתובב חופשי עד שהמשטרה שמה ידיה עליו". הוריה של רואס הביעו תקווה שהחשוד יקבל עונש כבד: "שיינמק בבית סוהר ולא יראה אור עד סוף ימיו - תשע שנים לא יצאנו ולא ראינו אור, עכשיו שהרוצח והמשפחה שלו לא ייראו אור".

ז'קלין רואס הוסיפה כי זיהוי הרוצח, שבוצע על סמך בדיקת DNA, התאפשר בזכות המאבק של רינת ז"ל ברוצח: "אם לא המאבק שלה, הרוצח היה ממשיך להסתובב חופשי עוד כמה שנים. עלינו לקבר שלה ואמרתי לה שאני חייבת להמשיך את המאבק שלה - היא נאבקה מעל ומעבר, ואנחנו צריכים להילחם בשבילה". האם הבהירה כי מבחינת המשפחה "אין מחילה ואין כפרה לרוצח הנתבע והשפל, ואני מקווה שהוא יקבל כמה מאסרי עולם".

זירת הרצח, אשדוד, 2005

"הכל כתוב מלמעלה, הגיע הרגע של הרוצח"

למרות משך התיק, השוטרים הדגישו בפני המשפחה כי לא יוותרו: "אנחנו מודים למשטרה, שליוותה אותנו כל התקופה הזו - הם דאגו בחגים לבקר אותנו ולעדכן אותנו על הפרשה, ותמיד אמרו שהתיק של רינת אף פעם לא ייסגר ותמיד יהיה בראש מעייניהם עד שייתפס הרוצח", אמרה ז'קלין.

 

גם אביה של רואס, יקותיאל, הודה לשוטרים "שעבדו על התיק ימים ולילות בלי שיקולי תקציב, ובסוף הגיעה התוצאה. אני חושב שמערכת המשפט בארץ מאוד מקלה, וכל אחד מאפשר לעצמו לחזור על העבירות. אם מערכת הענישה תהיה נכונה ואמיתית, אז יבוא שיפור למדינה שלנו".

 

יקותיאל הוסיף כי המשפחה תמיד האמינה שהרוצח ייתפס: "אנחנו אנשים מאמינים, ואנחנו אומרים שהכל כתוב למעלה - והנה, הגיע הרגע של הרוצח והוא צריך לשלם. עכשיו הוא יקבל את העונש, וגם המשפחה שלו ירגישו את מה שאנחנו עברנו".